Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Milyen hatással lenne a...

Milyen hatással lenne a társadalmunk különböző területeire ha a milliárdosok 1 milliárd dollárt meghaladó (euró) feletti vagyonát be kellene fizetniük adóba?

Figyelt kérdés

Ez tulajdonképpen annyit jelentene, hogy nem léteznének multimilliárdosok és az összegyűjthető maximális vagyon 1 milliárd dollár (euró) lenne, mivel azt a filozófiát követnék, hogy ez a szint is bőven elég egy embernek.


Ez az intézkedés az egyenlőtlenségek orvosolását lenne hivatott előmozdítani.


Milyen következményei lennének egy ilyen intézkedésnek, úgy pozitív mint negátív következmények?


2019. dec. 27. 09:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
37%
Ez nagyon jó volna, ha a milliárdosok otthon, a szalmazsákban őrizgetnék a vagyonukat bankjegyben.
2019. dec. 27. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Ezt te is tudod, hogy nem lenne lehetséges.
2019. dec. 27. 10:46
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Már miért ne lehetne lehetséges?


Majd akkor minden multimillárdosnak 999 millió eurója lenne - meg a gyerekeinek is, meg a nagynénjének is, meg a haverjainak is, meg az 53 db offshore cégén is ennyi vagyont tárolna...


Ez egy tökéletesen értelmetlen és kivitelezhetetlen ötlet.

2019. dec. 27. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

A kérdésem nem arról szól, hogy kivitelezhető vagy sem, hanem, hogy milyen hatásai lennének.


Tudom nem divat a kérdésre válaszolni a GYIK-on mert mindenki okosabb a másiknál, de ha lehetséges megkérnélek hogy az életbe egyszer tegyetek kivételt.

2019. dec. 27. 11:14
 5/14 anonim ***** válasza:
88%
Miért a gazdag keressen kevesebbet? Keressen többet a szegény! Ha már eljutottál az Utópiának erre a szintjére, akkor ne negatívat álmodj, hanem pozitívat! Mindenkinek jut mindenre, a kaja ingyen van, végtelen mennyiségű az ivóvíz és más energiák, és nem melegszünk míg meg nem főlünk!
2019. dec. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán tudod mi az a vagyon?

Mi van, ha tegyük fel, én vagyok Mark Zuckerberg, megalapítom a Facebookot, van egy irodám, egy csomó szerverem, és rengeteg informatikusom.

A cég nő, az értéke is egyre nő, amíg egyszercsak a cég értéke átlépi az 1 milliárd dollárt. Ilyenkor mi van? Hogy fogok adózni?

Nem 1 milliárd dollár készpénzem/bankbetétem van, hanem egy 1,1 milliárd dollárt érő cégem. Hogy csinálok abból 1 milliárdos céget? Hogy fizetem be a cégem kb. 10%-át adónak?

Esetleg hallottál már az immateriális javakról, mint például a márka név? Tegyük fel enyém a Pepsi, ahol a gyárak, üzemek összesen érnek mondjuk fél milliárd dollárt, de ott van maga a Pepsi márkanév, ami önmagában 2 milliárd dollárt ér. Hogy csinálok én ebből 1 milliárdos vagyont?

Egyáltalán ha van egy cégem, akkor ki és hogy dönti el, hogy most összesen mennyi vagyonom van?

2019. dec. 27. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Leírtam pontosan, hogy milyen hatása lenne: Az ég világon semmilyen. Vagyis pontosabban sokkal több milliárdos lenne. És akkor eltekintünk attól, hogy teljesen a valóságtól elrugaszkodott az ötlet.
2019. dec. 27. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Koplárovics Béci ***** válasza:
57%

"Tudom, hogy az ideírók nagy többsége kapitalizmus párti, és már zsigerből ellenezne egy ilyen intézkedést, ám próbáljuk meg félretennni az érzelmeket és elgondolkodni, mennyiben oldaná meg az egyenlőtlenségek problémáját egy ilyen szabályozás. "


Egymilliárd dollárral semmire sem mész. A 999 millió dollár, még mindig óriási egyenlőtlenséget fog szülni. Nyilván több lesz az, aki dollármilliomos, de a szegény az szegény fog maradni.

Különben is, ha egyenlőséget akarsz, akkor legalább az emberek jövedelmének a mediánját vedd figyelembe, azt vedd el. Úgy a magyar minimálbér felétől mindent be kéne fizetni adóba... Ehhez képest az 1 milliárd dollár nagyon durván kapitalista adózás.

2019. dec. 27. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

7


Egyik megoldás lenne, a cég 1 milliárd dollár feletti részének közjavasítása, az eredményekből mindenki részesülne vagyon újraelosztás keretében. Tehát tegyük fel negyedévente, félévenként vagy évenként összegeznék az ilyen forrásokat és előre meghatározott algoritmusok alapján újraelosztanák. Ez akár a minimálbérek megtizszereződéséhez is vezethetne és mellett a nagyvagyonosoknak is még mindig annyi pénze lenne amennyit nem tudnának elkölteni. A kecske is jól járna és a káposzta is megmaradna.

2019. dec. 27. 14:15
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Állami cég lenne a Google meg a Microsoft még minden. Hát nem tudom mennyire tudna az amerikai elnök ezen cégeket üzemeltetni
2019. dec. 27. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!