Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A minap találtam 20 ezer...

A minap találtam 20 ezer forintnak, kb több mint a negyedét szétcibálva. Azzal lehet valamit kezdeni?

Figyelt kérdés
2019. dec. 29. 01:51
 1/6 anonim ***** válasza:
92%
Tudomásom szerint akkor cserél ki hiányos bankjegyet az MNB, ha több mint a fele megvan. Tehát még keresgélj egy kicsit, még egy darabot találj meg belőle.
2019. dec. 29. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
86%

Igen, lehet valamit kezdeni vele.

Azokat a bankjegyeket, amelyeknek több mint 50%-a hiányzik, a hitelintézetek és a postahivatalok, valamint az MNB térítésmentesen átveszik. (Aztán a posta és a hitelintézet, bevonás és megsemmisítés céljából, az MNB részére továbbítja.)

Vagyis: nem kapsz érte semmit, de nem is kell fizetned semmit, ha leadod.

2019. dec. 29. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
90%
Semmit. Ha lehetne akkor mindenki 10 felé vágná a húszezresét és bevinni az MNB-be. 50% fölött kifizetik neked.
2019. dec. 29. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
62%
Leadhatod es ingyen kinyirjak
2019. dec. 29. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
31%
Ha szerepel rajta a sorozatszáma és más még nem váltotta be a másik felét, akkor nem kell a min. 51%-nyi méret, nekem viszont elment vele kb. 3 hónap, amíg utánajártak és kifizették.
2019. dec. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
a bal alsó sarkában szerepel rajta a sorozatszáma
2019. dec. 29. 13:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!