Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kb 3 millió ft megtakarítást...

Kb 3 millió ft megtakarítást érdemes betenni állampapírba 5 évre? Vagy jobb otthon a "párnába"?

Figyelt kérdés
2020. jan. 11. 12:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
82%
Érdemes, mert kamatozik a párnás módszerrel ellentétben.
2020. jan. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
5%

Érdemes, mert így nagyobb erőfeszítés nélkül buksz 3 milliót, miután a Fidesz gondol egyet és zsebre teszi mint a MANYUP-ot.

Mondjuk ennyi erővel már nekem is adhatnád, nekem nagyobb szükségem lenne rá, hiszen nincs 500 milliárdom mint a Lölönek...

2020. jan. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
pontosan ebben érzek némi kockázatot, hogy lenyúlják, mint a magán nyugdíj pénztárat
2020. jan. 11. 14:56
 4/17 anonim ***** válasza:
84%
Aki a magánnyugdíjpénzárt meg az állampapírt összekeveri, az nem túl tájékozott ezen a területen.
2020. jan. 11. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
31%
Aki azt gondolja, hogy az állampapírba tett pénzt ugyanúgy lenyúlhatják, mint a manyup-ot, annak jobb otthon tartani bármekkora összeget, neked is ezt javaslom.
2020. jan. 11. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

én ezt a sok köntörfalazást nem értem


mire akartok kilyukadni ezzel?


Most lenyúlhatják ugyanúgy, vagy nem az állampapírba rakott pénzt?

2020. jan. 11. 19:55
 7/17 A kérdező kommentje:

egyáltlaán nem vagyok tájékozott ezen a területen


segítenétek?

2020. jan. 11. 20:06
 8/17 anonim ***** válasza:
88%

A magánnyugdíjpénztárral az történt, hogy a kormány megszüntette a rendszerét. Korábban az volt a lényege, hogy a nyugdíjjárulék egy részét nem az államnak, hanem egy magánnyugdíjpénztárnak fizetted. Ez szűnt meg, és a fő kérdés már csak az, hogy mi lett a korábban befizettetett pénzekkel.


Lehetett nyilatkozni, hogy vissza szeretnél-e lépni az állami rendszerbe. Pontosabban inverz módon arról kellett, hogy ha nem akarsz, így egy csomó embert automatikusan visszavették és a befizetett pénzt beforgatták az államkasszába.


Kicsit bővebben: [link]


Összegezve, nem egészen korrekt módon és átgondoltan történt ez a dolog, és a beforgatott pénz útja sem igazán lekövethető. Ezért a kritika mindenképp jogos a kormánnyal szemben. De nem arról van szó, hogy az emberek saját pénzét vették el.


Az állampapír ezzel szemben az államnak nyújtott hitel. Ha az állam nem fizeti vissza ezt a hitelt, akkor az az államcsőd intézménye. Mivel az állam nem csak magánszemélyektől vesz fel hitelt, egy ilyen esemény miatt más hitelezők sem adnának a továbbiakban hitelt. Nyilván nem arról van szó, hogy lehetetlen, hogy ilyesmi megtörténjen, de semmi esetre sem lehet összehasonlítani a magánnyugdíjpénztárra történt dologgal.

2020. jan. 11. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

No meg ha államcsőd lenne, akkor a cihában tartott pénzzel is begyújthatsz a kályhába. :)


Fektesd be nyugodtan!

2020. jan. 12. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Csak ugy tartogatni keszpenzt semmi ertelme nincs. Vagy vegyel belole valami ertekallot es igy fektesd be vagy vegyel belole allampapirt akar... bar nekem van egy par befektetesem, allampapirom eppen nincs :)
2020. jan. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!