Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mire szamithatok ha felszamolj...

Mire szamithatok ha felszamoljak a ceget ahol dolgozom?

Figyelt kérdés

9 honapja dolgozom a cegnel, november-december ota latvanyosan nyuglodnek. Ugyan meg kaptunk fizetest, de 20.-25. kozott. Most ott tartunk, hogy nincs fizetes es felszamolas ala kerul a ceg. Hivatalosan a honap utolso napjaig vagyok bejelentve nalul, tehat 2 havi fizetessel jonnek, illetve a tavalyrol bent maradt majdnem 2 het szabadsagommal.


Akivel mar tortent hasonlo, tudna tanacsot adni? Olvastam, hogy van egy ilyen alapja az allamnak, amibol ilyenkor kifizetik a munkavallalot. Ez igaz? Mennyi idot vesz ez igenybe? Gondolom nem par het alatt fut le a felszamolas hanem honapok... Kell nekem ezt valakinek jeleznem, hogy igenyt tartok a fizeteseimre?


Koszonom a valaszokat.



2020. jan. 17. 10:42
 1/6 anonim ***** válasza:
A párom volt munkáltatóját felszámolták. A bérét megkapta, de 2 havi késéssel, a kilépő papírokon is sokat ült a felszámolót. Dec 31el szűnt meg a munkaviszonya, februárban jött minden.
2020. jan. 17. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Van bérgarancia alap igen, ebből elégíti ki a felszámoló a munkavállalókat, ha nincs a cégnek pénze. Az átfutási idő változó lehet. Nekünk volt egy cégünk, ahol közel két év volt, mire sikerült ez. Másik cégnél pár hét alatt lezongorázta a felszámoló.
2020. jan. 17. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Oh b...ki...


Koszonom a segitseget. Meg annyi, hogy ez automatikusan tortenik, vagy nekem kell bejelentenem valahol?

2020. jan. 17. 16:02
 4/6 anonim ***** válasza:
Elvileg a felszámoló intézi, neked szerintem semmit nem kell csinálni.
2020. jan. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha a cég ellen elindul a felszámolási eljárás, akkor felszámoló biztost jelöl ki a bíróság. Onnantól kezdve Ő a főnök mindenben.

Ha a cégnek nincs értékesíthető vagyona, amiből a dolgozóit (volt dolgozóit) kielégíthetné, akkor a bérgarancia alapból hív le összeget a felszámoló, hogy rendezze a tartozást. A lehívható összeg is maximalizálva van dolgozónként.


Mindentől függetlenül nem árt résen és állandóan képben lenni a felszámoló biztost illetően sem. Nem mindegyik korrekt ugyanis, vagy nehogy elfeledkezzenek Rólad.

Láttam már ilyet is... :(


Szerintem Te is ugyanolyan hitelező vagy, mint a cég ki nem fizetett beszállítói. Azért kérdezz rá, hogy Neked, ha már nem leszel munkaviszonyban a céggel, kell-e jelezned "hitelezői igényed" a felszámolóbiztosnak. Mert szerintem igen. Kielégítési sorrend miatt nyilvántartásba veszik a "hitelezőket", a dolgozók/volt dolgozók bére, járandósága az első a sorban.

2020. jan. 17. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon koszonom!! :)
2020. jan. 17. 17:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!