Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Te hol vennél Google részvényt?

Te hol vennél Google részvényt?

Figyelt kérdés

Itt írom a részleteket.

Van pénzem mondjuk 5 millió forint nincs rá szükségem csak áll. 5-10 évig ráér hogy részvényben legyen. Ráérek megvárni, hogy felmenjen az ára. Csak annyit akarok, hogy mondjuk venni x-ért részvényt és mikor mondjuk 2x lesz akkor kivenni. Ráérek nem akarok naponta ki be tenni meg figyelni óránként a grafikonokat. Majd ha több x lesz évek múlva akkor kiveszem. Talán a Google-ban bízok. Szerintem ők az atyaúristen. Vagy ha még nem akkor szerintem azok lesznek.

Kerek összegekkel számolva, hogy egyszerű legyen valaki elmondaná kb. a költségeket?

Veszek mondjuk 5 millióért 5 Google részvényt (csak mondtam valamit)

5 év múlva mondjuk megduplázza magát a Google. Ki tudok venni 10 milliót? Milyen egyéb költségek vannak amik lejönnek akár idő közben, akár kivételkor plusz utána az adózás?


Egyszer már vettem OTP részvényt OTP-ben ott egész átlátható volt kb az amit leírtam minimális költségekkel.


Aztán kipróbáltam a Plus500-at demóban. Minden ok volt és átlátható. Betettem egy 20-ast nem demó módban. Mint ha iratmegsemmisítőbe toltam volna a 20-ast. Ilyen díj olyan díj ilyen készenlét olyan éjszakai díj stb.


Kivenni se mertem ami maradt mert nem mertem megadni minden adatomat azért a pár ezer forintért.


Ti mit ajánlanátok hol a legegyszerűbb Google részvényt venni úgy, hogy nincs semmilyen részvényes fiókom és csak pihentetni szeretném bent a pénzt ameddig esetleg megduplázódik. Fontos még hogy ne legyen 10 külön költség is ami szépen elnyeli a nyereséget.


2020. jan. 18. 14:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Milyen egyéb költségek vannak amik lejönnek akár idő közben, akár kivételkor plusz utána az adózás?


A vételnél a vétel jutaléka, eladásnál az eladás jutaléka, az esetleges nyereség után kamatadó és a brókertől a bankszámládra átutalás költsége.

Ezek változhatnak, hogy hol mennyi, van ahol egyik-másik ingyenes. Nézz szét, hogy hol milyen díjak vannak és az alapján válassz. Mindjárt jönnek úgyis a Random Capital a legjobb kommentek, de én ennek ellenére azt javaslom, hogy használd a guglit, keress összehasonlításokat és még azokon túl is nézd meg a választott bróker feltételeit és díjait, mert az összehasonlítás óta változhatott és az összehasonlító pénzt is kaphatott a brókertől, hogy azt javasolja.

2020. jan. 18. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Csak szólok, hogy a részvények sem nőnek az égig... Többször is leírod, hogy addig tartod bent, amíg m,egduplázódik, de uyge azt tudod, hogy a részvény lefelé is tud zuhanni, nem csak felfelé emelkedni.


Anno, a válság előtt az OTP részvény 10 ezer ft felett volt, a Telekom pedig bőven 800 felett.

A válság alatt az OTP bizony lenézett 1.000 ft környékére is, majd 11 év alatt visszatornázta magát nagy nehezen.

Az Mtelekom nem volt ilyen "szerencsés", 800 helyett jelenleg 440 ft környékén jár - csak félárra tudta visszatornázni magát.


Gondolom, azt is számításba vetted, ha beteszed az 5 milliót, lehet, hogy csak 2.5 millió lesz belőle, ha beüt egy válság. Vagy bármi miatt becsődöl a Google (lásd Thomas Cook).


Végezetül ajánlatos olyan helyen venni a részvényt, ahol legalább az OBA véd - bár ez sem 100 %-os.


Itt egy nagyon jó cikk a brókercégekről - válogass :-)

[link]

2020. jan. 18. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Lehet rosszul gondolom de szerintem ha a Google bedől akkor szerintem készülhetünk a világvégére. Tudom hogy lefele is mehet a részben ára de tartósan évekig szerintem a Google részvény nem. Nézd meg a Google részvény all time grafikonját. Én hasonlóra számítok. Thomas Cook az csak egy Thomas Cook. A Google meg a Google. Ezt most jól megmondtam. De apple részvényt se vennék pedig az is olyan ívben halad mint a Google. Ha egyszer egy cég isten király lesz az a Google lesza quantum számítógépével és, hogy mindent tudnak rólunk. Apple meg mehet majd a levesbe. Annak ellenére hogy szeretem az apple termékeit. Szóval összességében szerintem a Google sztem biztos fog duplázni pár évben belül. És igen eshetne is az értéke de szerintem tartósan nem fog. Ezért akarok venni. Csak nem tudom, hogy pl ha 5 év alatt 5 millió megduplázná magát az kb átlagban mennyi költséggel járna minden költséget beleértve.
2020. jan. 18. 20:22
 4/11 A kérdező kommentje:
Ha meg lemegy akkor várok. Ezért írtam hogy ráérek. Úgyis vissza megy. Akkor lenne para ha kellebe a pénz x éven belül és épp lent lenne mikor szükségem lenne rá.
2020. jan. 18. 20:47
 5/11 anonim ***** válasza:
Ott van a kérdésedre a válasz, amit belinkeltem, azon az oldalon. Brókercégek összehasonlítása, hol mi mennyi, stb. Olvasd el! :D
2020. jan. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Hogyan kell részvényt vásárolni?


- Keresel egy bankot ahol tudsz külföldi részvényt venni.

Tuti ilyen az OTP, Erste, K&H. Ha az OTP-nél vagy az OTP kényelmes választás lehet, de állítólag a többi olcsóbb. Nézz körül.

- Nyiss egy TBSZ számlát, ahol ha 5 évig csücsül a pénzed/részvényed, akkor nem kell utána SZJA-t fizetni a nyereségre. Ha közben kiveszed akkor igen, akkor olyan lesz mint a sima (nem TBSZ) értékpapírszámla.

- Költségek: A részvény vásárláskor/eladáskor bróker jutalékot fizetsz (<1%), és van valamennyi költség a számla fenntartásán. Az OTP-nél elő kell fizetni a kereskedő felületükre külföldi részvény vásárláshoz ami 2000/hó, de ha nem kereskedsz aktívan lehet hogy le is mondhatod utána. Meg lehet a többi szolgáltatónál minden olcsóbb. Nézz utána.

- Ezalatt az 5 év alatt is tudsz kereskedni a TBSZ-en a részvénnyel, tehát ha 2 év múlva bedőlni készül a Google (nem fog) akkor eladhatod bármikor és vehetsz mást.

- A tőzsdén nincs "biztonságos" részvény. Nézd meg a FB részvény stabilan emelkedett az utóbbi években, a Cambridge Analytica botrány miatt esett 40%-ot majd visszajött. Közben ugyanolyan jól termelte a profitot a FB, a legnagyobb nyugalomban ültem benne.

2020. jan. 18. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Utolsó hozzászóló. Köszi a pro választ.

Azért gondoltam a Google-ra mert én csak ezt az egyet látom biztosnak. A többinél mindennél látok bukás lehetőséget. Tesla, apple vagy akar facebook. Ezek mind bebukhatnak egyszer. Bár a tesla csávó is eleg jól intézi a dolgokat. Ha valami utolsóként fog bedőlni az a Google. Nem akarok megmondó kapitány lenni. Mindenben van bukta lehetőség de sztem ebben a legkisebb. Ha valaki komolyabban figyeli a Google termékeket az láthatja, hogy előbb utóbb brutális mértékben fogják uralni a világot. Mesterséges intelligenciát fejlesztenek van quantum számítógépük. Már ez a kettő világuralom szerintem. Iszonyatos mennyiségű adatuk van rólunk ismerve és egyre jobban ismerve a vasarlasi szokásainkat. Google adwords-el szénné reklámoznak minket a leghatásosabb reklámokkal. Youtube Waze repulojegyet árulnak szállást foglalhatsz. Egyszerűen mindent csinálnak es mivel a legtöbb ember Google keresőt használ náluk fogunk mindent megvenni. Már az árukereső-t is díbolják le. Meg külföldön a külföldi verzióit. Egy bukta lehet szerintem. Egy mágneses vihar ami elcseszi a földön az elektromosságot. De akkor a Google részvény lesz a legkisebb probléma. Esetleg egy meteor a google server terembe. Bár szerintem több helyen tükrözve tárolják az adatokat.

2020. jan. 19. 08:13
 8/11 anonim válasza:
1. Részvényért ne menj bankokhoz, azok nagyon lehúzósak. 2. nem ajánlom hogy egy cégre tedd fel az összes pénzed. Diverzifikálj. Dobj egy üzit és segítek.
2020. jan. 22. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Akkor se ajánlod ha ez a cég a Google?

Valaki le tudja írni, hogy ha veszek 5 millióért Google részvényt és mondjuk 5 évig nem csinálok vele semmit majd 5 év múlva kiveszem mondjuk pontosan ugyanazon az árfolyamon akkor mennyivel lesz kevesebb pénzem?

Milyen díjakat kell fizetnem? (bróker, számla, részvény vásárlás, eladás, nyereségadó, ???)

kb nagyságrendileg ezek az öt év alatt mennyibe kerülnek?

2020. jan. 28. 10:56
 10/11 anonim ***** válasza:

Mindegy, hogy google nem google, attól még simán lehet, hogy megjelenik egy másik cég hasonló profillal, esetleg az MS vagy más nagy cég előretör és a google részvényei esni fognak. 2018 legelején a részvény árfolyama 1170USD volt, 2019 közepén meg 1216USD, azaz ha valaki akkor vett és adott el, akkor volt 3,7% haszna 1,5 év alatt. Most épp 1455USD az árfolyam, azaz aki 1170ért vette, annak van 2év alatt 20% haszna, azaz évi 10%, ami nem rossz, de ebből nem gazdagodik meg.

A lényeg: teljesen mindegy milyen cégről van szó, egyetlen cég sem 100%-ig biztos: General Electric hatalmas cég, mindenféle turbinát gyárt. Azt gondolhatta valaki 5 éve, hogy azok mindig fognak kelleni, jó befektetés. Vett 2015 elején 24-ért. Ez most ér 13-at. Ford részvényeinek az értéke 5 év alatt felére esett vissza. VW majdnem 50%-kal és 4,5 éve alig emelkedik az árfolyama. BP: olajra lesz szükség sokáig, ha csökken a mennyisége drágább lesz, biztos jó befektetés - gondolhatta valaki 5 éve. Most 20%-kal kevesebbet ér. Hallottál a dotcom lufiról? Amikor a tech/internet cégek árfolyama az egekig nőtt, majd egyszecsak kipukkadt és sok cég elértéktelenedett, rengeteg ember veszítette el a megtakarítását?

Egyszerűen óriási felelőtlenség minden megtakarításodat egyetlen cég kiszámíthatatlan jövőbeni értékére bízni. Nem tudhatod mi történik 5 év alatt. Mi lesz ha egy vírus kiirtja az emberiség egy részét és cégek mennek csődbe? Vagy csak egy újabb gazdasági válság jön?

Azt, hogy mennyibe kerül 5évig google részvényt venned, tartanod, eladnod, azt senki se fogja tudni megmondani neked, mert ez attól függ melyik cégnél veszed és annak milyenek a díjai. És ne is bízz senkiben, hogy majd ő megmondja neked, hogy ennél vagy annál a cégnél vegyél, mert az a tuti. Neked kell utánanézned, a te pénzed, ne valami ismeretlen neten lógó unatkozó tini tanácsai alapján fektesd be a megtakarított pénzedet. (igen, rám se hallgass, nézz utána a dolgoknak).

Én ezzel be is fejeztem, leírtam a véleményedet, azt csinálsz úgyis, amit akarsz.

2020. jan. 30. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!