Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Közjegyzői díjak részét...

Közjegyzői díjak részét képező készkiadás költségei hogyan számolható ki?

Figyelt kérdés
Ha valaki járatos benne, szívesen venném, ha elmagyarázná, hogy mit jelent a leírási díj? És konkrétan a készkiadás költségei hogyan állnak össze, ha egy db közokirat készül?

2020. jan. 21. 12:09
 1/4 anonim ***** válasza:

Itt mindent megtalálsz:


[link]


"Leírási díjként a közjegyző oldalanként 150 Ft-ot számít fel. Ha az oldal tartalma kizárólag vagy túlnyomórészt számokból áll vagy idegen nyelvű, ennek kétszeresét kell fizetni. A megkezdett oldal teljes oldalnak számít."

2020. jan. 21. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, de valójában nem erre irányult a kérdésem. A 22/2018. IM rendeletet én is megnéztem, de a fogalmakkal nem vagyok tisztában. Mi a leírási díj? Amiért a szöveget leírja a közjegyző (vagy a titkárnője)? Miért kell a leírási díjat több példány esetében mindegyik példányra vonatkoztatni? Miért kell a készkiadásokra is rászámolni a 40 %-os költségátalányt, ha ezt a hivatkozott rendelet nem is írja, mert az csak a munkadíjra vonatkoztatja a költségátalányt.

Nagyon megemelkedtek a közjegyzői díjak, ráadásul a közjegyzők - a jogszabálytól eltérően - nem is adnak tételes költségjegyzéket arról, hogy az összeg hogy jött ki. (:

2020. jan. 22. 09:08
 3/4 anonim ***** válasza:

Akkor nem tudok segíteni.


Ha nekem ilyen problémám lenne, rákérdeznék ott helyben, valamint kérnék "tételes" kimutatást.


Ez kb. olyan lehet, hogy ha az orvos beutal valahova vizsgálatra, ahova utaznod kell, nem szól, hogy kérhetsz útiköltségre támogatást. Ha jelzed, viszont ad hozzá nyomtatványt.

2020. jan. 23. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, azért kedves, hogy foglalkoztál vele. :)
2020. jan. 23. 11:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!