Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Nőknek kell dolgozniuk ha a...

Nőknek kell dolgozniuk ha a férj jól keres?

Figyelt kérdés
Úgy értem hogy fiatalon dolgozik amíg nincs család, de utána végig a gyerekkel marad, végzi a házi munkát amíg a férj dolgozik? Ez csak filmekben van vagy ez így lenne helyes? Lehet gyerekesen hangzik de család előtt állok és a jövendőbeli feleségemmel gonsokkozunk a jövőn. Az én szüleim egész életükben dolgoztak mégsem volt elég pénz szóval nálam ez a "helyes". Nála az apja egy kicsivel keres többet mint az én szüleim együtt így az anyja nem dolgozik. Ő úgy képzeli el ha már főiskolát fejezett család előtt dolgozna utána (természetesen a gyerekvállalás elején) én dolgoznék de én szakács vagyok és hát e remek világunkban nem biztos hogy a legjobb bért kapnám hiába vagyok konyhafőnök.
2020. jan. 23. 10:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
86%

Senkinek nem KELL dolgoznia, legfejebb célszerü.

Elvileg az, hoyg a nö föállásban anya, vagy emellett más munkát is végez, a pár megegyezésén múlik.

Mindkét esetnek van hátránya is.

Ha a nö otthon marad, akkor ugyan sokkal több ideje jut a gyerekekre, meg a párjára, viszont ha nincs önálló keresete, akkor egyrészt kiszolgáltatott - ha a férfi nem ad neki pénzt, akkor nincs semmije -, másrészt ha egyedül marad (akár válás, akár haláleset), akkor semmi jövedelme (nyugdíj) sem lesz, és minél hosszabb ideje nem volt munkaviszonyban, annál nehezebb újra bejutni.

Ha a nö is teljes állásban dolgozik, akkor értelemszerüen kevesebb ideje van a gyerekekre, viszont a legtöbb családban a munkahelyi müszak után az otthoni feladatok is rá maradnak, azaz megint ö jár rosszul, mert dupla annyi munkája van. Emellett a legtöbb esetben gyerekes nöknek kevesebb lehetöségük van jól fizetö állásra, illetve arra, hogy szakmailag tudjanak fejlödni.

2020. jan. 23. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
66%

Milyen filmekben van így? 50 évvel ezelőttiekben? :)

Felnőtt nőként el sem tudnám képzelni, hogy úgy éljek, mint egy gyerek (annyi különbséggel, hogy nem a szüleimtől függnék anyagilag, hanem a páromtól).

2020. jan. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
70%
Semmit nem "kell". Ha a nő szellemileg nem akar leépülni és van kedve dolgozni mert szereti a munkáját akkor hagyni kell a nőt kibontakozni. Aztán sok olyan van, hogy a férjem uram lebetegszik urambocsá meghal, akkor aztán ott áll gyerekekkel a semmi közepén. A kiszolgáltatott anyagi helyzetnél rosszabb nincs.
2020. jan. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
64%
Biztos, hogy nem tartatnám el magam mással felnőtt emberként.
2020. jan. 23. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
62%
Ez mindig 2 ember döntése kell, hogy legyen. Ha megengedhetitek magatoknak, hogy ne dolgozzon, te is úgy gondolod, hogy maradjon és ő is maradni szeretne otthon, akkor rendben van, azt gondolom. De ha csak 1 szempont nem stimmel (nem telik rá, te nem akarod, ő nem akarja), akkor érdemes leülni beszélgetni, mert nincs egyetlen helyes út. Sokféleképp le lehet élni egy életet, és egy család azért család, hogy megbeszélje az ilyen és ehhez hasonló fontos döntéseket. Én 6 évig itthon maradtam a gyerekekkel (mellette max. 4 órában dolgoztam, itthonról), most ismét dolgozom, és nekünk így volt jó. Én nem tudnám leélni az életem munka nélkül, még akkor sem, ha megengedhetnénk magunknak, hogy szó szerint semmit se csináljak hátralévő életemben. A munka nem csak a pénzért fontos.
2020. jan. 23. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
48%
#5: szinte szó szerint ugyanezt írtam volna. :-)
2020. jan. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
21%
Nem kell, hogy dolgozzon, elég, ha valami hasznos dologgal elfoglalja magát.
2020. jan. 23. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
65%
Nagymamám ezzel úgy járt, hogy papa nem engedte dolgozni, otthon ápolta mindig az időseket. Papa jól keresett, a nyugdíja is jó volt. Viszont 64 évesen meghalt, majd ott maradt a mama egyedül (időközben az öregek is meghaltak). Mamának a nyugdíjhoz keservesen szedtük össze az éveket, nem is kapott sokat. Ha nem a nagybátyámmal élt volna együtt nem tudta volna fizetni a háztartást, a kaját, a gyógyszereket.
2020. jan. 23. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
72%

Ha a férj képes és hajlandó eltartani az egész családot és nem lesz belőle egy kiégett mamazilla akkor elvileg maradhatna otthon is egy életre a semmire.

Viszont olyan csajtól én menekülnék aki diplomás létére már előre így gondolkozik.

2020. jan. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
45%

"Ő úgy képzeli el ha már főiskolát fejezett család előtt dolgozna utána (természetesen a gyerekvállalás elején) én dolgoznék"


Csak a gyerekvallalas elején nem dolgozna(mármint hülye szó így, mert otthon bőven dolgozna)? Ezt a legtöbb család így csinálja... Semmi meglepő ebben.

2 éves korig jár a GYED(ha előtte volt munkaviszonya), a többség addig otthon van és csak utána dolgozik.

Ha jön a következő baba akkor annyival kitolódik.


Szóval ha csak erről van szó az egyáltalán nem valami extra dolog. Inkább az a fura/kirívó eset mikor 6 hónapos gyerek mellől megy vissza valaki, mert jajj annyira fontos a karrier.

2020. jan. 23. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!