Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A török minimálbér 422 líra=kb...

A török minimálbér 422 líra=kb 139000 Ft. Ennek a vásárlóértéke milyen a magyar minimálbérhez képest?

Figyelt kérdés

2020. febr. 3. 18:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
A jelenlegi török minimalber 2324 lira vagyis nagyjabol 123 ezer forint, es a vasarloerteke egy nagy nulla, mivel szo szerint naprol napra dragulnak alapveto dolgok, illetve pedig alapvetoen minden sokkal dragabb. Az autok pl. a lakasok, ha gyereked van akkor meg aztan vegkepp megszivtad, mert egy sima iskola, ovoda (itt az allami intezmeny nem az a hely, ahova el merned kuldeni a gyerekedet) nem fovarosban vagy İstanbulban, is 1-2 millio forint evente. İstanbulban meg rosszabb. Az élet alapvetoen sokkal dragabb mint Magyarorszagon.
2020. febr. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Szia, huhh, nem tudom hány évvel ezelőtti adatot sikerült kigugliznom. :D néztem amúgy az alap élelmiszer árakat is, kb mi itt, sőt picivel olcsóbb. De ezek szerint nem friss info. Köszi a választ
2020. febr. 4. 16:21
 3/13 anonim ***** válasza:
Mivel a forint jelenleg ketszer annyit er mint a lira, ezert mindent olcsobbnak fogsz latni atszamolva. Ugyanaz a szituacio mint amikor a nemet, brit stb. turista Magyarorszagon eurot es fontot kolt. Minden olcsonak fog neki tunni. Ugyanez a helyzet itt is.
2020. febr. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
38%

"Mivel a forint jelenleg ketszer annyit er mint a lira,"


Ezt hogy matekoztad ki? Jelenleg 1 líra 50 Ft. Az élelmiszer, ruházat inkább ott olcsóbb, a műszaki cikk Magyarországon.

2020. febr. 5. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Alap matematika. X eve 1 lira = 100 forint volt. Ha penznemekkel szamolsz, akkor a bullak nem fontosak. Tehat 1=1, a ket penznem erteke nagyjabol megegyezik. Ezert volt az hogy akkoriban 1 euro nagyjabol 3-3,3 lirat ert (1 euro meg 300-330 forint kornyeken mozog az elmult evekben. Latod ismet - 3 = 300, levettük a ket nullat). Viszont 2018 augusztus-oktober kornyeken tortent egy nagy zuhanas a liraban. 100 forint helyett 50 forint lett (most kerekitek persze az erthetoseg kedveert, hiszen volt 44 forint is, meg 55 is), tehat ismet levesszük a nullakat, hogy tisztabban lassunk, igy kapunk 0,5-öt. Vagyis jobban lathato, hogy a lira elvesztette erteken a felet, ezaltal megforditva a forintod, ketszer annyit er mar. Attol hogy 50 több mint 1, meg nem fog a lira tobbet erni :). Remelem, igy mar ertheto :).
2020. febr. 5. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ez lemaradt, ezert van az hogy ha atszamolod, akkor forintban olcsobbnak latsz egy csomo dolgot, pedig a valosagban lirat hasznalva, nem az, söt... :)
2020. febr. 5. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Ez hülyeség. Az igaz hogy a török líra vesztett az értékéből az utóbbi időben de akkor is 1 líra 50 Ft jelenleg, így marhaság hogy a forint kétszer annyit ér.


A magyar minimálbér nettó 107 ezer Ft, a török meg ahogy írtad 123 ezer Ft. Budapesten egy átlag albérlet 150 ezer Ft mig a török fővárosban átlag 60 ezer Ft. Már ez is mutatja hogy Törökországban jobban ki lehet jönni.

2020. febr. 5. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Akkor nem ertetted sajnos a matematikai reszet :). Attol hogy 1 liraert 50 forintot kell adni, meg a lira nem lesz ertekesebb. En itt elek Törökorszagban, elotte Magyarorszagon is eltem, persze, igy talan picit jobban latom a hetkoznapi eletet :) (ez persze nem jelenti azt hogy magyarorszagon dözsölne barki is a minimalberbol).
2020. febr. 5. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
38%

Te nem érted a matek részét. Attól hogy a líra 100 Ft-ról 50-re esett vissza nem azt jelenti hogy a Ft kétszer annyit ér.


Én pedig itt élek Magyarországon és látom. A magyar minimálbér még egy fővárosi albérlet költségét sem fedezi, míg a török minimálbér bőven fedezi ezt.

2020. febr. 5. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Senki nem mondta, hogy a forint erteke magaban ketszeresere novekedett volna, hiszen akkor manapsag 150-170 forintot kene fizetni egy euroert, azt meg sehol nem irtam szerintem :D. Viszonyitasrol volt szo, lirahoz. De mindegy. Az eletet itt sem fedezi a minimalber tovabbra sem (nem az alberletet sem nagyon, İstanbulban meg aztan vegkepp nem), es olyan alapveto magas extra koltsegek is vannak, amik Magyarorszagon pl. nincsenek (ezeket irtam fentebb).
2020. febr. 5. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!