Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Határmentiek! Ti átjártok a...

Határmentiek! Ti átjártok a szomszédba vásárolni? Fizetésben mit tapasztaltok? Gyengülő forint ellenére is érdemes vagy sem? Benneteket is megszólt a környezetetek?

Figyelt kérdés

Én a magyar-szlovák határ mentén lakom. Kb 15 km-re nyílt egy Kaufland, sokszor vásárlok ott. Úgy gondolom jobbak az árak jobb a minőség. Ugyannyi Ft-nak megfelelő Euróért több minden kerül a kosárba, mintha itthon vásárolnék.

Kaptam érte egy-két beszólást, hogy miért illetve baromság...

Pl Szlovákiában én Euróban gondolkodom és nem forintban.

És nyár óta minden hónapban vásárlok eurót. Nem a vásárlás előtt pár órával váltok.


2020. febr. 18. 08:08
 1/2 anonim ***** válasza:
Mondjuk eurót venni tényleg egy baromság, kártyával kell fizetni és kész, a készpénz drága és macerás.
2020. febr. 18. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Tavaly olyan országban nyaraltam, ahol EUR a fizetési eszköz. Maradt belőle. Akkor úgy döntöttem, hogy a havi fizetésem egy meghatározott hányadát átváltom EUR-ra, a következő nyaralásra gondolván.


Bankkártyával fizetni...megoszlik a véleményem. A bankom szerint deviza eladási árfolyamot számítanak fel, ami alacsonyabb a banki eladási árfolyammal. Mint tudjuk bankba váltani pénzt eléggé drága mulatság.


Ebből következően van valutakészletem és ennek terhére vásárolgatok Szlovákiában. (egyébként szlovák oldalon egyik pénváltónal olcsóbb az eur eladási árfolyama, mint az itthoni helyi pénzváltónál)

2020. febr. 18. 09:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!