Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A koronavírus lenyomhassa a...

A koronavírus lenyomhassa a hazai ingatlanárakat?

Figyelt kérdés
Én nem értek az ingatlanárak gazdasági tényezőktőli alakulásának, de olvastam ezt a cikket [link] most vagy igazuk van vagy nincs. Valahogy logikailag képes hatni az ingatlanár a kínai piacok csappanására, hiszen ha kevesebb kötvényes kínai ill. egyéb külföldi vevő jön, akkor alacsonyabb áron is eladják az ingatlant. Jól látom?
2020. febr. 18. 14:41
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
77%
#4 jó neked, én 322-ért... Szégyen🙂
2020. febr. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Szerintem nem nyomná le.

Pont hogy az ingatlanok tartanák az árukat. A vállalkozások és hozzá kötödő befektetések a szakadozó ellátás miatt meg kevesebbet termelnének--> kevesebbett érnének.

Lásd most az aranyba is jobban bíznak az emberek mint bármely üzletbe befektetni.

2020. márc. 3. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Arra gondolok, hogy válság esetében nem keresnek annyi ingatlant, így csökken a kereslet, ami az árak csökkenéséhez vezetne. Ráadásul Bp világváros, ha itt karantén lesz, akkor még kevésbé akarnak venni ingatlant. Szóval ez a karantén plussz a koronavírus okozta gazdasági válság lenyomhassa a fővárosi ingatlan árakat szerinted?
2020. márc. 6. 10:19
 14/17 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem igen, lenyomhatja és fogja is, én komoly esést várok.


A külföldi vevők elmaradása szerintem ez egyik legkisebb faktor az ingatlanár-alakulásában, de több olyan jel is van ami alapján csökkenés lesz.


A belvárosban kb 30ezer ingatlan van napi szinten kiadva, többnyire külföldieknek. Ha a turizmus elhal ezekre az ingatlanokra sem lesz (ennyiért) kereslet és ez húzza magával a többi árát (jó eséllyel ezeknek a lakásoknak nagy része áttér a hosszútávú lakáskiadásra, ami miatt a bérleti díjak is esni fognak).


Sokan vesztették/vesztik el az állásukat vagy élik fel (utolsó) tartalékaikat, tehát a fizetőképes kereslet komolyan gyengülni fog.


A hiteltörlesztési monatórium tönkre vághatja a bankszektort, pont hogy nem fognak tudni (olcsón) hitelezni a jövőben (többek között a várható magas visszanemfizetés miatt a személyi hiteleknél), hitel híján csak jóval olcsóbban fog tudni az átlag venni.


Szóval én úgy látom kb minden adott egy (1-3 éves távlatban) komoly eséshez.

2020. márc. 20. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Szerintem a most elkövetkező években elég nagy gazdasági visszaesés fog bekövetkezni. Ez miatt kevesebb lesz a fizetőképes kereslet és az fogja lejeb vinni az árakat. A csok inkább felfelé vitte még az áfa növelés ellenére is. Az hogy éves szinten 200 kínaival kevesebb vevő jön nem igazán hat az árakra.

Remélem hogy nem így lesz mert válság esetén a bérek is csökkenni szoktak nem csak az ingatan árak, a kamatok meg felfelé mennek.

2020. máj. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
Közvetlenül nem. Viszont hatással lehet a gazdaságra.
2020. máj. 23. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Ne parasztozzunk senkit!


Vannak népcsoportok, akiknek ez a teljesen elfogadott még akkor is, ha nem felel meg a helyes magyar beszéd és helyes magyar írás módjának.

Nem tudod, hogy a kérdező ehhez a "népcsoporthoz" tartozik-e.


Az a paraszt, akinek csak a mocskos beszéd folyik a szájából...


Kérdezőnek:


Nem tudni, mifelénk jelenleg inkább felfelé mennek az árak...

2020. aug. 1. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!