Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hova tűnnek el külföldi...

Hova tűnnek el külföldi trackable biztosított küldemények miután beléptek az országba? Tömegével tűnnek el

Figyelt kérdés

Időtlen idők óta rendeltem az ebayről de leszoktam róla mert a bejövő, „simán „ feladott kínai küldemények 90%ban eltűntek soha nem jöttek meg.

De azért ami biztosítottan, trackable módon lett feladva az meg is jött.

Eddig.

De az utóbbi kb 1 évben a veszteségem gyakorlatilag 100%.

Minden létező csomagom eltűnik és minden ugyanúgy és ugyanakkor.

Ebay gearbest amazon book depo aliexpress stb


Trackable küldemények szőrén szálán eltűnnek ahogy belépnek az országba.

Mindig ugyanaz a forgatókönyv. feladják elindul belép az országba eddig követhető és ott megáll. És soha nem kerül elő. Hónapok alatt se.

Minden eltűnik.


Épp most tűnt el és kaptam meg a refundot egy Németországban feladott laptop kapcsán.

Bammeg, EU-n belül is eltűnik. Itt semmiféle vám meg semmi nem szólhat közbe.

Belép az országba és köddé válik.


NYILVÁN a postai dolgozók lopják el ott a budaörsi küldeményfeldolgozóban mert OTT TŰNIK EL mindig, oda még megérkezik és onnan tovább nem megy.

Ott lopják el.

Csak kérdés hogy merik ezt megtenni trackable biztosított nem kétfilléres csomagokkal?

Miféle ellenőrzés van ott?

Talicskával járnak a melósok dolgozni oda vagy hogy néz ez ki?


Már ott tartok hogy át kell gondoljam rendelek-e bármit is mert MINDEN eltűnik.


2020. febr. 24. 11:47
 1/2 anonim ***** válasza:

A postánál van lehetőség reklamációra, kártérítés igényelésére - már az első esetnél érdemes lett volna eljárni:

[link]


Bővebben a Posta ÁSZF-ében olvashatsz róla (9.2. fejezet: Nemzetközi viszonylatba feladott valamint a külföldről Magyarországra érkező postai küldeményekre vonatkozó kártérítési felelősség):

[link]

2020. febr. 24. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

így van. én egyszer utána jártam, és a különböző tracking oldalak kivételé nélkül csak "estimated" módon működnek. a Magyar Posta nem ad az ég világon semmilyen infót se a 17track.net-nek se másiknak.

ez a gyakorlatban úgy törétnik, hogy pl Kínában feladnak egy küldeményt, tudják, h átlagosan 4-5 hét alatt ér ide, és a tracking oldalak csak azt a tényt kapják meg utoljára, hogy feladásra került (és ezut is a szállító cég vagy az eladó által, azaz szintén lutri), de utána már csak egy becslés alapján írnak oda konkrét dátumot, hogy melyik napon lett kézbesítve (közben meg lehet h el is veszett a küldemény).

én már jó párszor reklamáltam a Postánál, naná nem hajlandóak semmi érdemi infót írásba adni. ezt így szóban elmondják neked, de mikor volt ilyenből cirkuszom az Ebaynél, és kellett volna egy igazolás arról, hogy márpedig nem volt ilyen ajánlott küldemény kézbesítés, akkor egyszerűen nem voltak hajlandóak hiteles (aláírt és lepecsételt) igazolást adni, csak emailben írták le ezt. gondolom, azok is féltik a se...ket, nehogy vmi visszaüssön rájuk, ha kiderül, hogy mégis beérkezett az országba.

konkrétan rákérdeztem, h na jó, askkor most ezt amit beszéltünk, legyen kedves írásban is kiadni és elküldeni, és kereken megtagadta.


szal ... ebben sajnos nem lehet bízni, még így 2020-ban is marad a rejtély és a kockázat, mert az eladó meg ugye azt hiszi h komolyan lehet venni egy tracking oldalt.

2020. jún. 16. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!