Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha magánszemélyként külföldön...

Ha magánszemélyként külföldön veszek egy használati termékből nagyobb mennyiséget, hazahozhatom-e?

Figyelt kérdés
Pl Lengyelországból az Ikeában fél áron adott lámpábol mondjuk 100 db-ot vennék. Ehhez kell-e bármilyen vámot, adót fizetni? Vagy kinti blokkal berakhatom az autómba?
2020. febr. 27. 22:56
 1/5 anonim ***** válasza:
EU vámunió
2020. febr. 27. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Azt csinálsz amit akarsz .
2020. febr. 28. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Berakhatod az autódba, de ha nincs vállalkozásod, akkor nem javaslom, hogy ugyanezt a 100 db lámpát adózás nélkül eladd - ugyanis ez már üzletszerű tevékenység és könnyen beleszaladhatsz egy NAV-os próbavásárlóba.


Ha van vállalkozásod, akkor bocs, nem szóltam.

Bár benzinköltséggel meg adózással együtt már nem biztos, hogy olyan nagyon megéri...

2020. febr. 28. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mivel létezik Európai Unió, ezért azt és annyit viszel amit és amennyit, akarsz, oda ahova akarod. Viszont ha tovább akarod értékesíteni, akkor tényleg adóznod kell a magyar államnak, vállalkozással pl. De vámot nem kell fizetni. Nyilván más a helyzet, ha ezt a 100 lámpát mondjuk Szerbiából akarnád behozni.
2020. febr. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Persze ésszerű határok közt, ésszerű mennyiséggel, és legális dolgokkal gondoltam, hogy azt viszel amit akarsz. Mondjuk, ha ezt a 100 lámpát heti 2x hozod el az valahogy lehet, hogy szemet szúrna a hatóságoknak és rákérdeznek, hogy mire is kell neked, Tovább adod-e?

4-es voltam

2020. febr. 29. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!