Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha van itt, aki hozzáértőbb:...

Ha van itt, aki hozzáértőbb: akinek alig van megtakarítása, nagy gázba kerülhet 2020-ban?

Figyelt kérdés

Eleve lassult a világgazdaság már 2019-ben is, és a szakemberek több jelét is látták a válságnak.


Most meg itt a koronavírus, a tőzsde a padlón, Kínából nem érkeznek alapanyagok a termeléshez, termékek az értékesítéshez, karanténok Olaszországban és még mit tudom én...


Alapból egy 2-4 hetes, munka nélküli időszak megviselne engem. Sajnos nem fehéren dolgozom, és így is kezet csókolok nekik, hogy adódott egyáltalán ez a munkalehetőség.


Igen, tudom, senkinek sincs jósgömbje, DE lehet, hogy valaki ért a világgazdasági folyamatokhoz, esetleg az emberi természethez is hozzá és neki azért lehet sejtése, hogy mi vár ránk..


2020. márc. 6. 22:01
1 2 3 4 5 6 7
 1/66 anonim ***** válasza:
38%
Igen.
2020. márc. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/66 A kérdező kommentje:
Elhiszem, hogy Te tökéletes vagy (bár hidd el, ehhez is kellett szerencse), de azért ez az egyszavas válasz eléggé bunkó dolog, ne haragudj.
2020. márc. 6. 22:11
 3/66 anonim ***** válasza:
39%
Nem.
2020. márc. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/66 anonim ***** válasza:
86%

Megjósolhatatlan. Nyilván a kínai áruvisszatartásnak komoly negatív következménye van. De én azt mondom, minden folyamatnak van pozitív hozadéka, mint ahogy a 2009-es gazdasági válságnak is volt.


Most talán kiderül, hogy mennyire nem jó a túlzottan Kína-centrikus termelési modell. Lehet, hogy a karanténok miatt elhárulnak a fejekben még fennálló akadályok a home office és a távmunka előtt.


Ezek ugyanúgy katalizáló hatással lehetnek a gazdaságra, mint az, hogy ideiglenesen visszaesés van az áruszállításban és a turizmusban.


A turizmust és a rendezvényszervezést viszont kőkeményen meg fogja viselni a jelenlegi állapot, mert ők nem nagyon tudnak átállni más szisztémára.

2020. márc. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/66 anonim ***** válasza:
73%
Valójában mindegy, hogy 2020 vagy 2030, fekete munkából, megtakarítás nélkül bármikor gázbakerülhet valaki. Függetlenül attól, hogy van-e túltolt koronavírus (H1N1, pestis, zikavírus stb) para, vagy éppen nincs.
2020. márc. 6. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/66 A kérdező kommentje:

Jó, csak ha még stabil maradna a gazdaság, akkor 2 év múlva nettó 400 felett kereshetnék, full fehéren, se boríték, se burkolt foglalkoztatás.


Ha most összeomlik a gazdaság, akkor még azt is elveszítem, ami van.


Valaki írta másik kérdésnél, hogy figyelte, mikor akciós a zabpehely, akkor megvett egy csomót és azt ette vízzel. Nekem is ez jöhet.


Rettegek, próbálok nem gondolni a témára, de a csapból is ez folyik. Az open office-ban is erről beszélt a másik osztály, órákon át, kiabálva...


Ezért is érdekel most mások véleménye!!

2020. márc. 6. 22:27
 7/66 anonim ***** válasza:
52%

Ne rettegj a jövőtől! Minden változás egyben lehetőséget is hoz. Persze nem biztos, hogy a jelenlegi munkahelyeden fogsz dolgozni öt év múlva, de ez egyáltalán nem jelenti azt, hogy rosszabb lesz...


Ha belegondolok abba, hogy elmondom a tizenöt évvel ezelőtti énemnek azt, hogy hol lakom majd 2020-ban, és mit csinálok, hát nézett volna egy nagyot, azt hiszem...


Az élet csupa változás. Van, akit megüt egy válság, van, akit felemel. Néha csak a hozzáállás dönt abban, kivel melyik történik meg.

2020. márc. 6. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/66 anonim ***** válasza:
akinek alig van megtakarítása az alapból sdz@r helyzetben van.. mindegy hogy válság van vagy felívelés időszaka.
2020. márc. 7. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/66 A kérdező kommentje:
Ha felívelés van, tud találni munkát és a pénzből kenyeret venni
2020. márc. 7. 10:06
 10/66 anonim ***** válasza:

Összeomlás lesz, az elmúlt kb. 10 évben egyre nőtt a gazdaság, törvényszerű egy kisebb-nagyobb válság a következő 1-2 évben.

Mondjuk aki szakmailag jó, annak mindig is lesz munkája, max. a kontárok esnek ki, és kicsi tisztul a munkaerőpiac.

2020. márc. 7. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!