Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Sokan hogy nem tudnak félreten...

Sokan hogy nem tudnak félretenni semmi pénzt?

Figyelt kérdés

Több ilyen ismerősöm is van, akitől ezt hallom, hogy nincs félretett pénze. Péládul:


1. 23 éves kolleganő, keres havi nettó 200 ezret, otthon lakik szülőkkel akik jól állnak anyagilag, nem kell leadni semmit, sőt ő kap néha wellnesst tőlük meg ezt azt. Általában otthon is eszik, néha bevásárol otthonra, de nem napi szinten és nem tonnaszámra. Évek óta dolgozik itt és ennyiért kb.

Állítása szerint semmi félretett pénze nincs, mindig elszórja a pénzét. Pedig ha azt veszem, kb mondjuk ha havi 100 ezret el is költ magára, akkor is havi 100 ezret el kellene tudnia tenni. Ami évi 1.2 millió ft, 30 éves korára lehetne 10 millió+ megtakarítása.


2.Egyik közelebbi barátom, 3 gyerekes család. Az apa fizetése 550 ezer ft nettó, kapnap 70 ezer ft családi pótlékot kb, a feleség fizetése 270 ezer nettó. Az 900 ezer ft havonta. Mellette van egy lakáshitelük havi 70 ezer ft. Múltkor azt mondta, hogy kocsit akarnának venni, de hitelből kell, mert csak 600 ezer forintjuk van félretéve, és abból nem kap jót. Havi 900 ezerből nem tudnak évek alatt elrakni egy csomó pénzt?? Nem látnám hogy nagy lábon élnek, nem járnak nyaralni, meg ilyenek, átlagos szinten élnek, nincsenek drága ruháik stb.



Mi 550 ezret keresünk ketten, nekünk is van lakáshitel, 1 gyerek, ha akarunk, akkor havi 250 ezret simán el tudunk rakni félre egy hónapban.


Akkor akik nálunk jobban keresnek, meg otthon élnek hogy nem tudnak félre tenni? Most hazudnak ugyan vagy az ilyen emberek hova teszik?


Csak azért mert látom, hogy a fiataloknak nincs jövőjük meg ilyen cikkeket mindig. De hát aki tudna miért nem tesz pl félre akkor?


2020. márc. 9. 12:14
 1/4 anonim ***** válasza:
85%

Úgy ahogy a kérdés leírásában írtad.


Én otthon lakok, tudok félre tenni, még sem érzem azt hogy reális időn belül tudnék egyről a kettőre jutni az életben...

2020. márc. 9. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
49%
Én sem értem, míg 120ezret kerestem és alberletben laktam, akkor is felraktam pénzt, keveset ugyan, de felreraktam. Most netto 250ezret keresek, ugyanannykt mint a kollegaim, ők panaszkodnak h ez a pénz semmire sem elég, nem.jonnek ki belole, igaz hetente jarnak fodraszhoz, kozmetikushoz stb, mog en nem. Cserebe en evebte 1x biztos nyaralok, nem nélkülözök, de havi 100-150ezret mindog felrerakok. És meg igy is költök magamra
2020. márc. 9. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én:


Elkezdtem dolgozni és 3 éven át havi 150 ezer Ft bevétellel kezdtem, ami lépcsőzetesen, lassanként 220 ezer Ft-ra emelkedett.

Közben megcsináltam a jogsit, ami egyébként az eredeti végzettségeimhez kellett is volna. Megcsináltam 2 kiegészítő OKJ-t. 200-200 ezer volt mindkettő.

Megcsináltattam pár, az élhetőség szempontjából fontos dolgot a lakásban.

Ekkor úgy hittem, hogy nemsokára meg fogok keresni nettó 300-at.


Az elmúlt fél évem pedig egy katasztrófa és lefogyott nagyjából az összes maradék pénzem.



Sokféle sors lehetséges.

2020. márc. 9. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mi teszünk félre, ketten olyan havi 300 ezret. Lakásunk is van, de kicsi. Ey nagyobb lakásra viszont a havi 300 ezer édeskevés, 15-20 év lenne, ha addig nem emelkednek jelentősen a befektetéseink felett az ingatlanárak.
2020. márc. 9. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!