Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerintetek nem lett volna...

Szerintetek nem lett volna egyszerűbb a veszélyeztetett idős/krónikus beteg embereket "karanténba zárni" a koronavírus elől? Természetesen otthon, úgy, hogy minden segítséget megkapnak, amire szükségük van.

Figyelt kérdés
Állítólag fiatal, egészséges emberekre nem veszélyes. Tehát elméletem szerint, ha pár hétig biztonságban otthon maradnak, amíg mi, akikre nem veszélyes átesünk rajta, akkor nem kerül veszélybe rengeteg ember munkája, nem veszíti el a megélhetését, a gyerekek járhatnak óvodába iskolába, mindenki élheti az életet, és nem utolsó sorban nem dől be a gazdaság. Igen, sokan megbetegednének, de csak egy-két hétre befolyásolná az egyén életét, nem hónapokig évekig. Esetleg még némi nyájimmunitás is létrejöhetne. Ezt szajkóztam már hetek óta. Most hallottam, hogy szó van róla más országban,hogy megvalósítják. Szerintetek itt miért nem? Nem lett volna egyszerűbb megszervezni egy pár hétre az idősek ellátását? Vagy elvetemült ötlet? Ti mit gondoltok?

2020. márc. 15. 20:07
 1/3 anonim ***** válasza:
60%

1) Nem pár hét az mire mindenki megfertőződik és kigyógyul

2) Nem mindenki gyógyul meg, van aki meghal és egyébként sem akarnak a teljesen egészségesek se megbetegedni. Nem egy egyszerű nátha. 2 hétig is tarthat, izomfájdalommal, influenza-szerű tünetekkel jár.

3) Ha megbetegszik a fél ország a másik fele meg karanténban van azzal megoldódik a probléma?

2020. márc. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
91%
Én is ezt támogatnám, ha hónapokig áll az ország, akkor nem kis recesszió lesz. A kis tavaszi szünet pedig nem megoldás, mert tuti, hogy bandázni fognak a diákok, csak minden kontroll nélkül.
2020. márc. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

1, Az lehet, de így sem pár hét. Hónapokról beszélünk és a gazdasági hatásai még utána is sokáig tartanak, amik a másik módszerrel nem lennének olyan drasztikusak.

2, Nyilván senki nem szeret betegnek lenni, nem is írtam, hogy olyan, mint egy megfázás. Rossz a fájdalom, de ha választhatnék, hogy max. 2 hétig beteg legyek vagy hónapokig éhezzek, mert elveszítettem a megélhetésem, akkor 100x inkább az elsőt választanám.

3, Az első pontban írtad, hogy nem hetekig tartana. Persze hogy nem, hiszen nem egyszerre betegedne meg az összes ember, tehát nem lenne olyan, hogy a fél ország nem tud dolgozni, a másik fele meg karanténban van. Folyamatosan lennének gyógyultak is, meg olyanok is, akik még nem betegedtek meg, esetleg nem is fognak.

2020. márc. 15. 20:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!