Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A tisztességesen megtakarító...

A tisztességesen megtakarító embereket mikor kompenzálja a kormány, hogy elinflálja a megtakarításaikat?

Figyelt kérdés
Tök jó, hogy a felelőtlen hiteleseket megmentik, de azokat, akik ezt az egészet fizetni fogják, azokat mikor kompenzálják? 2 nap alatt 660 ezret buktam a meglódult euró árfolyam miatt. És az infláció sem fog 8% alatt megállni idén.
2020. márc. 18. 19:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
44%
Nem csak ezzel,nem először döntött ez a kormány a megtakarítók ellen a hitelesek javára, és ez nyilván így is lesz a továbbiakban is. Orbán üzenete hogy akik milliókat vesznek el illetve szórnak el hitelre azok teszik jól,mert az állam úgyis megmenti öket,azaz mi fizetjük a megtakaritásainkkal
2020. márc. 18. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
64%

A devizahiteles dologból te semmit nem tanultál?


Amúgy csak simán rossz végén vagy a faxnak. Nekem a héten vagy 10 ezer forinttal nőtt a fizetésem.

2020. márc. 18. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
60%
Már bánom hogy nem vertem el a pénzem mert még pár bejelentés és semmi se marad belőle
2020. márc. 18. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Hülye voltam, h nem vállaltam be a semmire 3 gyereket vettem fel a 10 millát, és meg hozzá egy kis hitelből egy lakást, ahol most ingyen lakhatnék...
2020. márc. 18. 20:23
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
senki nem lakik ingyen. Amit most év végéig nem fizetnek ki törlesztő címszó alatt, azt majd kifizetik jövőre ill az évekre elosztva.
2020. márc. 18. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Amit eltőzsdézel, az nem megtakarítás. Az egy befektetés, amit bizony elbukhat az ember, ha nem a vártak szerint alakulnak az árfolyamok.

Szóval ilyen esetben nem igazán van alapja a kompenzáció követelésének.

2020. márc. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Nem tozsdeztem el, Állampapír, ennyit veszített a reálértékéből
2020. márc. 18. 20:41
 8/14 anonim ***** válasza:

kedves kerdezo.

Honnan.tudod kiszamitani es mitol fugg az h mennyi az erteke a megtakaritasodnak?

koszo

2020. márc. 18. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

" és meg hozzá egy kis hitelből egy lakást, ahol most ingyen lakhatnék..."


Alapból hülyeség általánosítani.

Án pár hónapja vettem fel lakáshitelt úgy, hogy nyomom mellette a megtakarítást is. Minél hamarabb vissza szeretném fizetni. beletörleszteni stb.

Én pl. pont azon aggódom, hogy nehogy kötelezően elrendeljék azt, hogy minden hitelesnek felfüggesszék a törlesztését. Amíg van biztos jövedelmem én mindenképp szeretném fizetni, mert azért vettem fel, hogy visszafizessem.


Biztosan van ilyen is, mint akiről te beszélsz, de kár általánosítani.

2020. márc. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
57%
Kepzeld el pistikeje az osszes tesco. Pistike csodbe megy. De az emberek etlen hanak ha nincs teszko. Allambacsi ugy dont jobb az ha nem megy csodbe a teszko. Nyomtat egy kis penzt odadja pistikenek. Ki veszitett rajta? Mindenki akinek volt megtakaritas mert a nyomtatas inflaciohoz vezet ( vagyis csokken a penz vasarlo ereje ) Miert baj ez? Nem baj mert kutya se erti hogy mukodik a gazdasag, mindenki elvan a 3 szazalekos inflacioval egy olyan vasarloi kosar mellett ami vicc. De ilyen csak amerikaba van? Nem, ittis ugyanaz mrgt csak pirosfeherzoldbe.
2020. márc. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!