Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Melyik az a weboldal amely a...

Melyik az a weboldal amely a Forint történelmi értékét mutatja évekre lebontva az 1700 as évektől kezdve (anno Korona)?

Figyelt kérdés

2020. márc. 18. 23:14
 1/3 A kérdező kommentje:
Régen nézegettem párszor amikor a nagyszüleim arról meséltek hogy az első fizetésük 1000 forint körül volt, hogy akkor az kb mennyit érhetett de egy ideje nem találom a weboldalt belinkelnétek esetleg ha valaki tudja melyik az? köszönöm a segítséget
2020. márc. 18. 23:17
 2/3 anonim ***** válasza:

Az 1700as években nem volt forint. A nagyszüleid se éltek még akkor. Az "új" forint 1946 óta van. Előtte pengő volt. Előtte volt forint, de csak 1868 - 1892 között. És az értékét mihez viszonyítva mutatná az a weboldal? Más devizához? Az nem lenne objektív, hiszen annak is változtott az árfolyama. Mennyibe került egy hamburger? Az még nem volt 1946-ban. 1kg kenyér? 1 liter víz?

Nincs olyan oldal, ami 1946 óta mutatja az értékét.

2020. márc. 18. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

pedig nem kitaláltam

a mai értéke volt az 1 és ahoz viszonyítva volt az 1750 es évekig visszavezetve igen tudom nem csak forint hanem pengo korona minden ami volr

2020. márc. 19. 05:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!