Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Be tudom váltani a postán az...

Be tudom váltani a postán az utalványt valahogy?

Figyelt kérdés

Elmű felbontotta a szerződést, elhunyt akinek a nevén volt, ezért sztornózta a már befizetett számlákat. Én bankkártyával fizettem, nem tudom, miért nem tudták arra a számlára visszautalni.

De tegnap ott volt az értesítő a postaládában, hogy utalvány érkezett tőlük, az elhunyt nevére kiállítva természetesen. Nyilván bemegyek a postára elzavarnak.

Több tízezer Ft, gondolom buktam?



2020. márc. 19. 09:37
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem vagyok jogász, csak a saját szüleim halálakor ügyintézettek tapasztalatai alapján, ha a hagyatéki tárgyaláson ez az összeg szóba került, akkor azzal a papírral az örökös felveheti. Ha nem került listára, akkor kampó.

Az illegális megoldás meg hamisítani az elhunyt nevében egy meghatalmazást, de azért ha az kipattan, akkor az csúnya lesz. :)

2020. márc. 19. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha egy lakcímen vagytok, akkor át tudod venni a postán.

Vagy kérjél ismételt kézbesítést és vedd át, amikor kihozzák.

2020. márc. 19. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Azért bontották fel, mert elhunyt? És ezután visszautálták? Az elhunytnak? Az igen! :)
2020. márc. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Igen, elhunyt, nem lett átíratva, 15 napod van utána elintézni. Most már ezt is tudom. Világ legfontosabb dolga az elmű :D Nem állhatnak elhunyttal szerződésbe, de pénzt azért küldenek neki. :D Ahelyett, hogy átutalnák arra a számlára ami érkezett.

Nyilván így visszaküldik nekik és elteszik.

2020. márc. 19. 17:23
 5/5 anonim ***** válasza:
Én elég rendszertelenül fizettem a közműszámláimat egy időben, volt, mikor a felszólítás mellé mellékelt csekket fizettem be először, majd megtaláltam az autó hátsó ülésén a kabát alatt az eredetit, akkor azt is, de mindegyik képes volt a beérkezett pluszt beszámolni, kivéve az ELMŰ. :D
2020. márc. 19. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!