Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szeretnék az itthoni hetek...

Szeretnék az itthoni hetek alatt megtanulni egy új "szakmát", "képességet". Ti mit ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Már majdnem mindenre vannak online kurzusok, és most időm is lenne. Mindenképpen olyat szeretnék, ami nagyon keresett, lehet ez akár egy programnyelv is (van bennük egy kis tapasztalat), vagy nyelv, vagy bármi. Ti mit kezdenétek el, amivel tuti el lehet helyezkedni, vagy inkább egyéni vállalkozóként is lehet érvényesíteni?

2020. márc. 26. 19:56
 1/6 anonim ***** válasza:
52%
Mi érdekel téged, és mihez van affinitásod?
2020. márc. 26. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
69%

Pár éve tényleg volt egy ilyen trend, hogy a budapesti IT felszívott több ezer embert szinte nulla programozói tudással, de ezt a generációt azóta már kiképezték a cégek, és szerintem egyáltalán nincs tömeges igény totál kezdő, nulla tapasztalatos programozókra. Nem azt mondom, hogy felejtős, hanem azt, hogy az már nem fog menni, mint pár éve, hogy valaki pár hónap tanulás után talált állást, mert az egy más korszak volt.


Nem lebeszélni szeretnélek róla, csak azért mondom, hogy ne legyenek irreális elvárásaid. Ha tényleg az a cél, hogy legyen "valami, akármi" szakmád, ami keresett, akkor a masszőrt tudom javasolni. Ahol én lakom Budapesten, hónapokra előre kell foglalni, akkora hiány van. Meg nyilván bármilyen klasszikus ipari szakma, bár ki tudja, mert most több tízezer szaki jött haza hirtelen. Régen azért ezek nem voltak hiányszakmák egyáltalán, lehet, hogy most sem lesznek egy darabig.

2020. márc. 26. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

#3 akkor az a masszőr happy endinget is nyomtat, mert én nekem is van masszőr szakmám, vállalkoztam is vele pont Bp-en.. de csak ígérgetést kaptam annyit, mint égen a csillag.


+ masszőr szakmát nem fogja online megtanulni. Végzettség nélkül hivatalosan nem is végezheti.

2020. márc. 26. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
39%
Java programozás. És igen, ha ismered és jól tudod (kb.1 év alatt megtanulható) akkor lesz munkád, akármit is mond a 2-es. Sajnálom azokat a kezdőket, akik hallgatnak a saját kistudású munkájukat féltő "programozókra", akik lebeszélik őket, hogy tanuljanak és jelentkezzenek. Éppúgy el lehet ma is helyezkedni, látom, nap, mint nap. Szóval tanulj! Csináld!
2020. márc. 26. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
39%
5: Direkt írtam, hogy nem lebeszélni akarom róla, csak ne legyenek irreális elvárásai, hogy az "itthoni hetek" elégnek fognak bizonyulni. 2016-2018 környékén volt egy időszak, amikor lényegében NULLA tudással is felszívtak cégek, ha látták rajtad a motivációt. Ezt a "boom" időszak azért volt, mert rengeteg cég hozta vissza Ázsiából (főleg India) near-shortra a projektjeit és eszméletlenül megszaporodtak a kelet-európaiak számára elérhető projektek. Na ez az, ami most jelenleg nincs, mert ennek volt egy tetőzése. 1 év az teljesen más kategória, 1 év alatt bőven fel lehet szedni piacképes informatikai tudást platformtól, programnyelvtől függetlenül. Amúgy én is a Java-vonalat javaslom, messze a legnépszerűbb vállalati platform.
2020. márc. 26. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem, hogy 68%-os miért van lepontozva.



Én 1,5 éve tanulok programozni nagyon intenzíven és azt tapasztalom, amit ő ír.

Nem tudom, aki lepontozta, ő maga vagy ismerőse próbált mostanában elhelyezkedni programozóként?

2020. márc. 30. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!