Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerintetek meddig fognak...

Szerintetek meddig fognak tartani a korlátozó intézkedések?

Figyelt kérdés

Megelőzve a "Honnan tudjuk???", "Még a szakértők sem tudják, mi értelme ezt megkérdezni??" válaszokat, leszögezem, hogy most a ti saját személyes véleményetekre vagyok kíváncsi, csak szeretném tudni, más emberek mit gondolnak erről. :) Tudom, hogy ez megjósolhatatlan és rengeteg tényezőtől függ, de ti mit tippeltek?


Szerintem nyár elejére feloldják a legtöbb intézkedést (boltok nyitvatartásának korlátozása, színházak, mozik és hasonló helyek bezárása), mert különben annyi iparág menne tönkre, annyi ember veszítené el az állását, annyi cég menne csődbe, annyi ember szegényedne el, hogy azt az állapotot már nem lehetne fenntartani a koronavírus miatt. Addigra talán pont tetőzi a vírus, és addigra már megfertőződnek annyian (még ha sokan nem is tudnak róla, mert tünetmentesek, ezért nem fognak a statisztikákban szerepelni), hogy kialakul egyfajta védettség, immunitás sok embernél, ezért kevésbé lesz veszélyes újra rendezvényekre járni. A kutatók most valószínűnek tartják, hogy ha nem is teljes immunitás alakul ki a gyógyultaknál, pár évre valószínűleg védettek lesznek. Persze az időseknek továbbra is tanácsos lesz nem vigyázni.


Biztosan több lépcsőben oldják majd fel a korlátozásokat, szerintem először a nem élelmiszerboltok fognak újra kinyitni, aztán az élelmiszerboltok is újra rendes nyitvatartással üzemelnek, megnyitnak majd az éttermek, nyár elejére talán a színházak is, lehetnek koncertek... Természetesen ekkor már kijárási korlátozás sem lesz érvényben. Nyár közepére megnyitnak a strandok, uszodák.

Az iskolák ebben a tanévben már nem nyitnak ki, de az a szerencse, hogy utána ott lesz a nyári szünet, nyár végére valószínűleg tényleg lecseng annyira a vírus, hogy szeptemberben rendben elkezdődhet a tanév. Az ovik, bölcsik szerintem már nyáron újra üzemelnek, vagy akár már májusban, hiszen meg kell oldani a gyerekek felügyeletét, már nem sokáig tudnak mindenkivel otthon maradni a szülők.


Ti hogy gondoljátok? :)


2020. márc. 30. 14:26
 1/5 anonim ***** válasza:

Miután Szijjártó a gazdaság újraindításáról beszélt, így szerintem húsvétig. Utána fokozatosan elkezdik feloldani őket. Arra használták ezt az 1 hónapot, hogy:

A) amennyire lehet felkészítsék az egészségügyet a termelésre (~5000 lélegeztetőgép áll majd rendelkezésre jövőhéttől)

B) Kifárasszák a közvéleményt, és ne csak reflexből rávágja mindenki, hogy 100 évig is bírják otthon fizu nélkül, hanem elkezdjék a saját bőrükön érezni a gazdasági válság hatásait

2020. márc. 30. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Bocsi, hülyeséget írtam: "Persze az időseknek továbbra is tanácsos lesz nem vigyázni."

Természetesen az a "nem" szócska nem kell oda :D

2020. márc. 30. 14:31
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az intenzív védekezés a vírus ellen és a korlátozások még akár 2-4 hónapig is (figyelembevéve a fegyelmezetlenséget), a gazdasági hatásai viszont tényleg megjósolhatatlanok. Év végig szerintem erős lejtmenet mindenképp, aztán reménykedjünk, hogy 2021-ben már éledezni fog a gazdaság
2020. márc. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nagy vonalakban szvsz május végéig. Aztán szép lassan a gazdaságot érintő korlátozásokat feloldják, hogy elkezdjen éledezni az ország.


Magát a válsághelyzetet és minimális korlátozó intézkedéseket a látszat kedvéért fenn fognak tartani, hiszen csak így tarthatja meg Orbán majd a különleges jogosultságait. Ezek szvsz maradnak minimum az évig de ha ügyesek kihúzzák 2022-ig a következő választásokig, hogy még nagyobbat lehessen simlizni, mint az előző kettőn - esetleg elhalasztani, ha nagyon nagy a baj. Mert Nézőpont Intézet ide vagy oda, a fidesz népszerűsége elkerülhetetlenül csökken és ezen csak súlyosbítani fog egy gazdasági válság, ami pont a potenciális szavazótábort fogja a leginkább érinteni a munkanélküliség és a nyugdíjasok "kihalása" miatt.

2020. márc. 30. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kina 4 honap Belgium fenntartja még két honapig a korlátozásokat , itthon a fertőzés lapos görbéje a cél és pl Kínával olaszokkal ellentétben elnyújtott járvány időszak lesz igy itthonra én inkább nyár végét, ősz elejét lőttem be újra nyitáshoz. Ami csak a járvány lecsengését jelenti, nem a gazdasagi valsag végét. Városi polgármester aug 20-ig eltörölt minden rendezvényt a napokban. Karácsony őszre újbóli hullamot var Bp-en ( ami karva Kina példáját lehet sanszos us ajar egy ujra nyitással) .Svajci német turistak a szallas foglalásokat nálunk augusztus végétől tartják jobban meg azelőtti időszakban inkább a lemondások/visszafizetések jellemzőek egyenlőre.
2020. márc. 31. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!