Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ehhez van joga a cégnek?

Ehhez van joga a cégnek?

Figyelt kérdés

Két hete összehívtak egy gyűlést, ahol a rendkívüli helyzetre való tekintettel bejelentették, hogy aki tudja, az végezze otthonról a munkáját (home office), ha szükséges akkor pedig bejön, ha valami olyan irat stb. kell neki a munkavégzéshez, amit haza nem vihet biztonsági okokból stb.

Erre ma behívott a főnök és azt mondta, hogy mindenkivel szabadságot fog kiiratni, aki otthon végzi a munkáját.


Ez mi? Elrendelik, hogy aki tudja a helyzet miatt dolgozzon otthonról, majd közlik vele, hogy bár dolgozik, de szabadságot kell kiírnia ezekre a napokra. Magyarul dolgozok is, de a szabadságom is fogy?

Ehhez van joga a munkáltatónak? Egyáltalán hogy jutott eszébe? Forduljak munkaügyi jogászhoz? Mit tegyek?



2020. márc. 31. 11:19
 1/7 anonim ***** válasza:
40%
Beszélgess el egy jogásszal erről.
2020. márc. 31. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%

Vagy home office - vagy szabadság! Ez egyértelmű.

Szabadság alatt nem dolgozhatsz.


Igen, fordulj munkaügyi jogászhoz. Ha többen csatlakoznak hozzád, még alátámasztottabb a panasz. Mekkora cég?

2020. márc. 31. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
86%
Tudod mikor dolgoznék szabadság alatt....
2020. márc. 31. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
64%
Erős munkaügyi troll szaga van a kérdésnek.
2020. márc. 31. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
79%
#4-es: bennem is felmerült.... :)))))
2020. márc. 31. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Utolsó kettő! Örülök, hogy bennetek a trollkodás merül fel, valószínűleg örömet okoz nekem ilyen kérdést trollkodásból feltenni, meg időt pazarolni rá.


Én sem hittem el, amikor közölte velem. Azt hittem egy vicc!

Amúgy 57-en vagyunk a cégnél.

Egyik közelebbi kollegámmal beszéltem, neki sem tetszik a helyzet.


Érdeklődök majd online jogi fórumokon is.

2020. márc. 31. 14:36
 7/7 anonim ***** válasza:
70%
Nálunk is hasonló volt a helyzet. Dolgozzunk otthonról hozzuk haza a céges mobilt elérjük a benti gépünket és egy pár nap szabadságot azért kiírtak az itthoni munkára mert hát úgy sem dolgozunk annyit mint bent...
2020. ápr. 1. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!