Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Csak az én részemről nagy...

Csak az én részemről nagy csalódás a ma bejelentett gazdasági mentőcsomag?

Figyelt kérdés
A családvédelem keretébe nem tartozna bele az ezrével állásukat vesztettek védelme is? Szinte biztos, hogy 3 hónap alatt nem mindenki talál új állást. Velük mi lesz?

#mentőcsomag.
2020. ápr. 6. 14:24
 1/7 anonim ***** válasza:
51%
Miért ért csalódás? Még azt sem tudni, hogy mit tartalmaz a csomag. Amit viktor a tévében mondott, csak egy nagyon vékony szelete volt az egésznek. Várjuk meg előbb, hogy kijöjjön a rendelet, majd azt áttanulmányozva lehet véleményt alkotni róla szerintem.
2020. ápr. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
56%

Majd ráérsz csalódni holnap is, ez eddig csak egy nesze semmi fogd meg jól bejelentés volt.


Eleve baromság mondjuk, mert a 2.7%-os hiány teljesen irreális és tarthatatlan.

2020. ápr. 6. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
52%

A nyugdíjasok elvileg jól jártak.


Már ha marad közülük életben valaki, akinek ki lehet fizetni a 13. havit mire arra kerül a sor...

2020. ápr. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Azok nagyon - kapnak JÖVŐRE egy heti nyugdíjat. Az konrkétan 1,9%-os emelés. Úgy, hogy vélhetően idén semmiféle emelés vagy nyugdíjkompenzáció nem lesz, tehát valójában még rosszabbul is járnak.


De úgyis csak ennyi jön majd át egy átlagos nyuggernek, hogy 13. HAVI NYUGDÍJ <3 VIKTOR!

2020. ápr. 6. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

Na ja, ugyanakkor tartok tőle, hogy ha most bejelentette volna, hogy elosztogatjuk azt a pénzt amit az EU adott erre, akkor mostanra már 8000 forint lenne 1 euró, mert azt gondolnák, hogy úgyse lesz belőle semmi, viszont azt biztosan tudnák, hogy nem maradt egy vasunk sem :D

Jó taktikus az OV, be a párbacihába, azt' akkor legalább fizetőképesek maradunk.. :)

2020. ápr. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A nagyszüleimnek több a nyugdíja, mint a szüleim fizetése. A nagyszüleimnek ketten együtt olyan 310 ezer ft a nyugdíja. A szüleim közül apa 140 ezret keres, anya változó, de 120-150 között.

Szerencsére a nagyszüleim szoktak adni, mert amúgy kijönnek olyan 200 ezerből és félreteszik a többit + néha adtak a szüleimnek, amikor kellett (pl pár éve anya munka nélkül volt, stb).


Csak elég vicces, hogy így félremegy ez a mentőcsomag.

2020. ápr. 6. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%

Nyugdíjasok kapnak egy kis plusz pénzt, 2021-ben :D De nekik is most kell, most drágult minden a boltban, most nincs a gyerekének fizetése, aki eddig kipórolta az amúgy is nevetséges nyugdíját, amiből hónap végére nem maradt semmi és éhen halna. És ez miatt harcolnak reggel 7-kor az akciós húsért az életüket kockáztatva, nem törődve vele, hogy elkapják a vírust.


Szóval a nyugdíjasok nem kapnak idén semmit, majd jövőre, meg utána. Miért, mi lesz akkor? Ja választás. Ennek a pontnak ennyi a lényege.



A többi... támogatják a beruházásokat. 450 milliárd a haveroknak.



Részmunkaidősök bérét átvállalják, jó is lehetne, de csak mindenki részumkaidős lesz, akinek nem kellene az is. annak is csak csökkeni fog a fizetése, hogy a cég ingyen pénzhez jusson.

Megjönnek a részletek, mi kell hozzá, onnantól mindenki részmunkaidős lesz. Csörögni fog a telefon heteken belül, mindenki át lesz rakva részmunkidőra, hogy a támogatást igénybe tudják venni. Olyan helyeken is ahol nincs visszaesés, ott is ez lesz, mert ez a magyar vállakozásoknál alap. Ingyen pénz? Persze, hogy kell. A munkavállalónak rossz lesz? Kit érdekel? Dolgoztam felsővezetőként, sajnos tudom, hogy ez így megy itthon, volt ahol elkezdte a tulaj kirugdosni egymás után az embereket, mert volt olyan támogatás, munkahelymegtartás ugyan úgy, ha sok embert kényszerül a cég elbocsájtani kap támogatás, ezért tömeges leépítésbe kezdett, rosszul megy a cégnek címszóval és megkapta. Ez után le is léptem onnan, de sok helyről hallottam, hogy eljátszották ezt. Ki szívta meg az emberek, akik nem értették, miért lettek kirúgva, ők is látták, hogy nem megy rosszabbul a cégnek egyáltalán. Persze a támogatás után egyből keresték az embereket és sírtak, hogy milyen emberek jöttek és mindent elcsesznek, de megérdemelték.


Na most ugyan ez lesz, mindenki részmunkaidős lesz, hogy ne kellejen a bérüket fizetni. Mindenkit hívni fog a főnök, válság van, nagyon visszaesett a forgalom... :D részmunkaidő.



Szóval ebben az egészben pont azok nem kapnak megint segítséget akiknek leginkább kell. Az átlagemberek.


Az a 30 000 ami nemsokára 300 000 lesz, akinek 0 a bevétele, ma, holnap és két hónap múlva is. Éheznek, majd nem bírják fizetni az albérletet és hajléktalanok lesznek. De legalább a cégek egy kis plusz pénzhez jutnak.


Más kérdés, ha az embereknek nem lesz pénzük, nem fogyasztanak, szóval a cégek bevétele is minimális lesz továbbra is. Persze értem, hogy vannak nehéz helyzetben cégek is és azokat segíteni kell, mert ha végük, akkor munkahelyek szűnnek meg, de sokan csak ki fogják használni a helyzetet az ingyen pénz miatt.

2020. ápr. 6. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!