Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Egy szakember meg tudná...

Egy szakember meg tudná mondani nagyságrendileg, hogy mennyi pénzveszteség kábé az országnak, ha mondjuk 1 hónapig kiesik az ország fele a munkából?

Figyelt kérdés
csak nagyságrendileg, ez 10, 100, 1000, vagy 10000 milliárdokban mérhető?

2020. ápr. 9. 12:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem kizárt, hogy ezt valaki így meg tudná itt saccolni neked.
2020. ápr. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Koplárovics Béci ***** válasza:

Milyen szempontból mekkora pénzveszteség? Adóbevétel, azaz mennyi az elmaradó bevétel? GDP? Mennyivel nagyobb a kiadás a kiesők támogatása miatt? Vagy milyen szempontból?

Mindenesetre 1000 milliárdban mérhető.

2020. ápr. 9. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A mostani szintű leállás havi szinten 2-3000 milliárd kiesés, és messze nem áll a fél ország.
2020. ápr. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Estádio de Felchút ***** válasza:
több ezermilliárd forint
2020. ápr. 9. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

igen, az jó kérdés, hogy milyen értelemben, és mivel én nem értek hozzá, ezt nem is tudom megmondani, de aki valamilyen értelemben kvantifikálni tudja, az jó nekem


aki pl. 2-3000 milliárdot írt havi szinten, az honnan vette és milyen értelemben?

2020. ápr. 9. 16:46
 6/7 Estádio de Felchút ***** válasza:

hirtelen ezt találtam:


[link]


olvasd el, értelmezd

ha kész vagy, gyere vissza

2020. ápr. 9. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
a jegyzet alapján lehetne valami elméleti becslés, de az nagyon mellélőhet szerintem, inkább valami mérhető indikátor kéne, nem?
2020. ápr. 9. 19:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!