Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Könyvkiadásnál, egy 4000...

Könyvkiadásnál, egy 4000 forintos könyvnél mennyi a kereskedőé, a kiadóé a szerzőé?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 10. 22:11
 1/5 anonim ***** válasza:
57%

A kereskedőt nem tudom, hogy milyen árréssel dolgozik (bár mivel a legtöbb könyvnek a külső borítóján szerepel a fogyasztói ár, felteszem, nem mozognak túl tág keretek között, maximum a nagyker ár megállapításánál).

A kiadó és a szerző pedig úgy állapodik meg, ahogy akar vagy ahogy tud. A legtöbb esetben %-ot kap mindkettő, de olyanra is van példa, hogy megállapodnak egy fix összegben, azt megkapja a szerző, az összes többi a kiadóé (viszont ha egy darabot sem adnak el, akkor is ki kell fizetni a szerzőt). Ez rengeteg mindentől függ, melyik kiadó, ki a szerző, mennyi ideje dolgoznak együtt, a kiadó milyen egyéb szolgáltatásokat nyújtott azon túl, hogy a könyvesboltokhoz eljuttatta a könyvet, stb.

2020. ápr. 10. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az egyszerűség kedvéért a könyv legyen nettó 4000 Ft (4200 bruttó).


A könyvkiadó valahol 1800-2200+áfa között adja a nagykernek, a nagyker 2400-2800+áfa körül a kiskernek.

2020. ápr. 11. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
28%

Előző vagyok (15 évig volt könyvesboltom).


A szerző meg annyit kap, amennyiben megegyezik a kiadóval.

Ez lehet fix összeg (családtagunk pl 800 ezer Ft-ot kapott egy nagy példányszámú album szerkesztéséért) vagy százalékos összeg (pl 8% az eladott példányok után).


A fizetési feltételek változóak (tehát, hogy előre fizetnek a kiadónak/szerzőnek vagy fél-1 év múlva jut a pénzéhez, ez alku kérdése).

2020. ápr. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
71%

Ahogy az előzőek írták, minden csak megegyezés kérdése.


Nem tudom Magyarországon hogy megy, én itt New Yorkban ezt csináltam:


Írtam egy 13 részes sorozatot.


Elmentem a nyomdába, nyomattam mindegyikből 5000 példányt saját költségen, darabját 7$-ért.

A nagyobb könyvesbolt láncokat felkerestem, hogy mennyiért hajlandók megvenni darabját. A 4 nagy láncnak eladtam 1000-1000 példányt mindegyikből, darabját 10$-ért.

Megkérdeztem mennyiért akarják árusítani (hogy úgy tervezzem meg a bolt nevével és árával a borítót).

A borítók nyomtatása és köttetése 2$ volt darabjával.

Mindegyik ugyanakkora nyereségre számolt, 20$-ért akarták adni.

Közöltem, hogy rendben, akkor eladott példányonként kérek 4$-t.

A minden példányból 200-200-at elajándékoztam 100 könyvtárnak ingyen (2-2 példányt mindegyikből)

A maradékból 500-500-at pedig 20$-os áron eladtam más könyvtáraknak.

A maradék 300-300-at pedig eladtam kisebb könyvesboltokba 15$-os áron.


A végeredmény (nem ma volt, már kifutott ez a teljes adag a boltokból):


Költség:

13*5000*(7+2)= 585000$


Bevétel:

Eladás a láncoknak: 13*1000*4*10=520000$

Eladás könyvtáraknak: 13*500*20=130000$

Eladás boltoknak: 13*300*15=58500$

Láncok eladása utáni jutalék: 13*1000*4*4=208000$

Összes: 916500$


Nyereség: 916500-585000=331500$

Ezt utána még leadóztam, illetve számoltam még magamnak ráfordított telefon, benzin, stb. díjat, de az elenyésző.


--------


Szóval nem tudom, hogy Magyarországon hogy megy, de szerintem a legérdemesebb magánkiadásban intézni és a könyvesboltokkal, könyvtárakkal személyesen egyezkedni.

2020. ápr. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

(2/3 vagyok)


Előző is egy működő rendszer, ha magánkiadásban jelentetsz meg egy könyvet.


Rokonunk kiadott egy könyvet, teljes árnak 3000 Ft-ot jelölt meg. Megírta, céget alapított, saját költségén borítót tervezett, kinyomtatta, stb, majd felajánlotta a Libri/Líra (nem emlékszem melyik) láncnak akik továbbértékesítették.

Bizományos értékesítés történt (az eladott példányszámok alapján fizettek): rokon dönthetett úgy, hogy a Libri/Líra webshopján árulják, ekkor az eladási ár 50%-át kapta meg az eladott példányok után vagy pedig a hipermarketekben/könyvesboltokban is árulják, ebben az esetben az eladási ár 42%-át kapta meg (58% maradt a Librinél/Líránál).


Ő e utóbbit választotta, párszáz darabot adtak el a könyvből, maradék egy részét kisebb vásárokon értékesítette vagy hirdetések útján (illetve könyvtáraknak is kellett ingyenpéldányokat adni), enyhén ráfizetéses lett végül.

2020. ápr. 12. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!