Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Revoluton történő részvényvásá...

Revoluton történő részvényvásárlás hogyan adózható le? Többi lent.

Figyelt kérdés
A nyereségadó 15%. Az egyenleget HUF-fal töltöm fel, melyet dollárra váltok, úgy megy az értékpapírszámlára, majd úgy veszek részvényt. Mondjuk ezt a részvényt eladom, de még akkor mindig dollárban vagyok és úrja veszek másik részvényt. Ebben az esetben hogy adózom le HUF-ként? Aznapi dollár->huf átváltást kell nézni? Részletes információt vagy tájékoztatást, aki ilyen módon adózik és ért hozzá tudna adni?

2020. ápr. 20. 19:18
 1/5 anonim válasza:
Hát leginkább sehogy... Ha csak ilyen játékszinten vagy benne (about 100USD) nem is annyira érdekes.
2020. ápr. 20. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Előző vagyok. Egy tanács: ha nagyban játszol, akkor érdemes Revolut Metal-ra váltani, mert elég szép összegig commision-free. (nekem is van)

[link]

2020. ápr. 20. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
További válaszokat várok! Arra, hogy hogyan kell adózni továbbra sem jött válasz.
2020. ápr. 20. 19:57
 4/5 anonim ***** válasza:

Olyan nincs, hogy sehogy... Illetve van, amíg ki nem derül.

Elvileg az árfolyamkülönbségből eredő nyereséget és veszteséget (a költséggel csökkentve) is figyelembe kell venni. Ha nem történt év közben devizakonverzió, akkor a dec. 31.-i árfolyamot kell fogyelembe venni.

És akkor még ott van az osztalék is, a maga 19,5%-os adójával.

Eléggé bonyolult ez. De kapsz majd az adóbevallás előtt (talán feb.15-ig) egy kimutatást a Revoluttól, ami segít az adóbevallásban.

2020. ápr. 20. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Itt egy tájékoztató, de minden banknak a honlapján van hasonló (az OTP-é pl. egy 4x oldalas pdf)

[link]

2020. ápr. 20. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!