Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » EBayen mennyi idő várakozás...

EBayen mennyi idő várakozás után illik/kell jelenteni hogy nem jött meg a termék?

Figyelt kérdés
A héten lesz egy hónapja hogy a nyomkövető szerint elküldték Ausztráliából amit rendeltem (a megrendelés maga már bőven túl van egy hónapon, csak már a feladásig is vagy két hét volt mire eljutottak), de még mindig nem érkezett meg, nem hogy hozzám de még az országba sem. Nem tudom hogy el se küldték igazából vagy ellopták, elveszett, akármi, nem is izgat, de erről nem volt szó, ennyit még sose vártam semmire amit onnan rendeltem. Még egy pár napot várok, de nem szeretnék többet. Mennyi idő az amennyit illik várni mielőtt az ember "ügyet nyit" (angolul ugye open a case), miszerint nem jött meg a cucc és kérem vissza az árát? Egy hónap után már korrekt vagy még korai?

2020. ápr. 20. 22:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez tökre függ attól, hogy a rendeléskor milyen szállítási intervallum volt megadva. Nekem volt ebayos cuccom, ami 3 nap alatt itt volt (igaz, az csak németországból jött). Ha letelik a szállítási ablakban megadott dátum, arra számolj rá még azért pár napot és ha nem jön, akkor kezdd meg nyugodtan a procedúrát.
2020. ápr. 20. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Az a baj hogy sehol nem találom ezt az intervallumot, nincs konkrétum megadva ennél az eladónál (webáruház, nem magánszemély), de már eltelt egy hónap...
2020. ápr. 20. 22:57
 3/5 anonim ***** válasza:
Ott szokott lenni a termék mellett a purchase history oldalon, hogy estimated delivery. Ott van egy végső határidő. Annak a napján először írj az eladónak, hogy kezdje el a postán kerestetni. Ha az eladó együttműködik, a postán megerősítik neki, hogy elveszett, kártérítést kap amiből téged is kártalanít, jó esetben marad is neki. Ha erre nem hajlandó vagy nem válaszol, akkor nyiss caset és kérd meg benne ugyan erre. Ha ilyenkor se hajlandó együttműködni vagy továbbra se válaszol, akkor kérheted az ebay segítségét. Mivel a nyomkövetésben amit megadott az eladó nem látszik, hogy "delivered", neked fognak igazat adni és visszakapod a pénzt.
2020. ápr. 20. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Ott ilyet látok: Estimated delivery Mar 24, 2020 - Apr 05, 2020

Tehát április 5. Annak már több mint két hete. Azt hiszem írok nekik. Köszönöm a választ!

2020. ápr. 20. 23:57
 5/5 A kérdező kommentje:

Halljátok ezt úgysem fogjátok elhinni, de azért leírom: kiírtam ezt a kérdést most este, egy hónap várakozás után, majd konkrétan néhány perccel az utolsó választ követően frissült a nyomkövető, hogy befogadta a vám itthon. Nem vicc. Ez aztán az időzítés.

Ez esetben viszont még jó hogy eddig nem reklamáltam, akkor most már várok még pár napot mindenképpen. :)

2020. ápr. 21. 00:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!