Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Eladtam egy műbőr márkás,...

Eladtam egy műbőr márkás, néhányszor használt, hibátlan félcipőt Facebbokon április elején. Két hét elteltével a vevő azt állítja, hogy becsaptam, mert hámlik róla a bőr. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Egy 3 éves cipőről van szó, egyébként én is használtam vettem. Tökéletes állapotú volt, amikor elpostáztam gondosan becsomagolva, sehol egy karc, kopás, hámlás.

Április 9-én üzenetet érkezett, miszerint a vevő átvette a cipőt, nagyon tetszik neki, köszöni szépen. Április 22-én azt írta, hogy becsapva érzi magát, mert egyszeri használat után hámlik a cipőről a bőr, jön le róla, pedig csak egyszer vette fel.

Ami legjobban zavar, hogy úgy ír, hogy én szándékosan átvertem őt, mintha tudtam volna, hogy ez lesz.

Amikor elküldtem, teljesen hibátlan volt, én is felpróbáltam és semmilyen anyagfáradást nem tapasztaltam.


Az eladásra készített termékfotóim megvannak, a hibátlan állapot jól látható. A vevő este küld képet a hibáról, javasoltam neki, hogy indítok egy fórumtémát, hogy mások mit mondanak, ugyanis ő vissza akarja küldeni, miszerint becsaptam. Én első körben az ár felének a visszautalását kezdeményeztem volna, mivel nem érzem magam hibásnak és pláne nem szánt szándékkal átverőnek; viszont azt sem szeretném, ha neki lenne rossz érzése az üzlettel kapcsolatban. (A cipő 8000 Ft volt neki postával, a termék új ára 13000 Ft).


Ti mit tennétek?


2020. ápr. 22. 13:25
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
52%
Te sopánkodtál, hogy már "nem divat hogy az eladók becsületesek legyenek". A kérdező teljesen becsületes - még akkor is ha egy petákot sem ad vissza, az is teljesen rendben lenne. Ugyanis nem volt örök gari +1 nap a termékre, eladta úgy, ahogy volt, a vevő visszaigazolta, hogy olyan, amilyennek hirdették. Itt a vége a történetnek.
2020. ápr. 22. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Sikerült megállapodnunk: az egyik felét visszautalom a hölgynek, a másik felét egy állatmenhelynek utalom.

Nem kell visszaküldenie, hiszen én sem tudok így már mit kezdeni a cipővel.

Köszönöm a hozzászólásokat, sokat segítettetek!

2020. ápr. 22. 22:10
 13/13 anonim ***** válasza:
52%

12. le a kalappal - ezt nem sokan tették volna meg, és neked sem volt kötelező (bármennyire lehurrogták itt, aki azt mondta nem jár vissza semmi, neki van igaza - főleg 2 hét után). szóval csak az emberiesség és a jószívűség játszott.


ölelés :))

2020. ápr. 22. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!