Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Tablet feladás postán utánvétt...

Tablet feladás postán utánvéttel. De mennyiért?

Figyelt kérdés
Egy tabletet akarok feladni a táskajaval postán utánvétes fizetéssel. Ellenben akárhány kalkulátort néztem, mind más összeget hízott ki. Múltkor egy pulcsit adtam fel ugyanígy aminek szinte súlya sem volt és majdnem 3000ft volt az utánvét. Akkor egy tabletnel mennyi lehet? Fontos lenne, de képtelen vagyok már a sok kalkulátor közt kiigazodni. Ja, belföldre lesz feladva.
2020. máj. 3. 08:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
53%
Hát, máshogy pedig ez nem megy. Becsomagolod, leméred a súlyát és a doboz méreteit, és ez alapján megnézed a különböző cégek árkalkulátorait. Én a FoxPost-ra esküszöm, évek óta velük szállíttatok, vagy automatából automatába, vagy automatából házhoz.De ott kezdődik hogy nem is küldenék semmit utánvéttel. Eleve plusz költsége van,ráadásul ha a címzett mégsem veszi át, akkor bukom nem csak az oda- hanem a visszaszállítás díját is.
2020. máj. 3. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
61%

Egyetlen hivatalos és pontos kalkulátor van, a Posta honlapján található:

[link]


Az utánvét összegét te határozod meg, neked a szállításért kell fizetned.

2020. máj. 3. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
13%

# 2/2 Időpont ma 09:42

Mi az hogy "egyetlen hivatalos kalkulátor van"?

Ez csak a Posta szolgáltatásának a kalkulátora van, de számtalan, a Postánál sokkal megbízhatóbb és olcsóbb cég amelyik csomagszállítással foglalkozik.

[link]

Itt pedig több cég árait tudod összehasonlítani:

[link]

2020. máj. 3. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
18%
Kizárt lenne nálam . 5 ezer Ft tetelnek a díja 3 4 ezer . Vagy szemelyesen vagy utaljon előre auzomataba vagy postan maradóra . A gepet tesztvideon bemutatnám és alaposan sok dologba csomagolnám .
2020. máj. 3. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
74%

#3

A kérdésben egyértelműen benne van, hogy postán akarja feladni.

2020. máj. 3. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
26%

# 5/5 Időpont ma 10:13

a postán nem azonos a Postánnal. Sokan postának mondanak minden csomagküldő szolgáltatást, és az eladó is azt írja hogy "postázom", akkor is ha mondjuk GLS-sel küldi. Meg ha kifejezetten csak a Postára, mint szolgáltatóra gondolt, akkor értelmezhetetlen a "sok kalkulátor".

2020. máj. 3. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
53%

# 4/6 Időpont ma 10:06

"5 ezer Ft tetelnek a díja 3 4 ezer " - Ez azért túlzás. 1000- 1500 + 3-500 az utánvét. ( Automatába még olcsóbb.) De a szállítási díjat rendszerint úgyis a vevő fizeti.

2020. máj. 3. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
A postán akarom feladni. Adtam már fel ezerszer utánvéttel (amit a vevő fizetett, plusz ugye a csomag árat is amit pár napon belül a postás hozott nekem kp-ban) és nekem soha semmit egy fillért nem kellett fizetnem. Mondtam, hogy az utánvétet a címzett fizeti és semmit nem kellett fizetnem. Csk múltkor lepődtem meg, hogy feladtam két felsőt becsomagolva nejlonba, 2000-ret beszéltünk meg a vevővel hogy annyit fizet majd átvételkor, az utánvét összege meg majdnem 3000ft volt, amit ugye szintén a vevő fizetett. Én semmit nem kellett hogy fizessek a postán, rá két napra jött a postás a 2000ft-ommal.
2020. máj. 3. 13:53
 9/11 anonim ***** válasza:
57%

" Én semmit nem kellett hogy fizessek a postán"

Erősen kétlem. Puszira nem viszik ki a csomagot. Azt neked előre ki kell fizetned. Más kérdés, hogy te pedig utána megkapod a vevőtöl.

2020. máj. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
50%
7# ott a kalkulator - postan maradó kisebb csomag 1435 , hazhoz 1860 . Erre megy a kezelesi öszeg es suly méret összegben valtozó . Tavaly 3000 Ft ért adtam el laptoptaskat amit utanvéttel plusz 2200 Ftba vettek át .... Foxpost csomagutánvétje hemzseg a problémaktól .
2020. máj. 3. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!