Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Vajon ez az oldal eredeti-e...

Adika2181 kérdése:

Vajon ez az oldal eredeti-e ahonnan Adidas cipőt rendeltem?

Figyelt kérdés

Egy viszonylag drágább cipőt rendeltem ezen a weboldalon még 05/03-án. [link]

Ma 05/09 éjszaka van.Ahogy elutaltam láttam,hogy Kínia pénzben ment át az összeg és azóta se kaptam semmilyen emailt.Rendelés állapota azóta is:pending.Sok hasonló oldal van,de teljesen normálisnak tűnt pedig,lehet az is,de fogalmam sincs.Írtam emailt is de azóta sem írtak vissza.Magyar nyelvű oldal ki van írva:gyors szállítás,30napos ingyenes visszaküldés

Nemtudom,hogy számíthatok e eredetire mert az ár az mindenhol korrekt.Csak hát meglepett,hogy magyar nyelvű oldal,ahogy átutaltam sms-ben kínai pénznemben mutatta és még semmi infót nem kaptam a cipőről csak,hogy pending.



2020. máj. 9. 22:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nemhogy eredetire, de semmilyenre se számíts. Ha még időben kapcsoltál volna, a banknál visszavonhattad volna az utalást, de már késő.

Se cégnév, cím, de még egy email cím sincs a honlapon.

Nem fogsz kapni semmit.

Ha eredeti Adidas cipőt akarsz, akkor pl. Hervis, Decathlon, adidas.hu, stb.

2020. máj. 9. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Eredetit???

Ember, már a webcímről ordít, hogy kamu.

Ha meg tényleg utaltál, akkor bottal ütheted a pénzed

Kártyás fizetés esetén egy charge back még indítható, de annak is kétes a kimenetele

2020. máj. 9. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén, nem megbántva senkit, de rájönni nem tudok, hogyan lehet egy ilyen, már ránézésre kamu oldalnak bedőlni. Egy rendes magyar mondat nem szerepel rajta, google translate-tel lett minden lefordítva. Sehol egy impresszum, bejegyzett cégnév, adószám, telephely, telefon stb. Még a domain se magyar. Érdemes összevetni az official magyar adidas oldallal; az egy dolog, h a 2 oldal kinézete hasonló, de pl. már az adatvédelmi nyilatkozatukat érdemes összevetni, és megtalálni a kb. 1 millió különbséget.

Jó volna valami bizakodásra okot adó tanácsot adni, de sajnos ezt a pénzt nagy valószínűséggel elbuktad, és nem fogja neked senki Kínából visszautalni.

2020. máj. 9. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszi :/

Durva,hogy ilyenek léteznek.

Számíthatok esetleg érkező csomagra?

Igaz,hogy nincs cégnév stb,de annyi hasonló oldalt kihoz,hogy hihetetlen és még a link címére sem hozta ki,hogy nem biztonságos

2020. máj. 9. 23:55
 5/11 A kérdező kommentje:
A kártyámat,adataimat van okom félteni?
2020. máj. 10. 00:04
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Van okod. Én a helyedben lehúznám a limitet 1 forintra.
2020. máj. 10. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Miért küldenének bármit ha akkor se tudsz semmit tenni, ha nem kapsz semmit? Nem tudsz hol reklamálni, nem tudod visszakérni a pénzed.

Ha a honlapon adtad meg a kártyaadataidat, akkor mindenképpen érdemes letiltani és újat kérni.

2020. máj. 10. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Különböző webcímeken újra és újra megjelennek: [link]


Nem igazán értem, az eredeti Adidas se olyan drága.

2020. máj. 10. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Persze, főleg azért nem drága, mert évekig tudod hordani.
2020. máj. 10. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
shu? szerinted ez milyen nyelv? annyit azért illene tudni angolul internetes rendelés előtt, hogy nem angol...
2020. máj. 11. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!