Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mekkora reményem lehet, hogy...

Mekkora reményem lehet, hogy visszakapjam a pénzem? Rendőrségre mehetek?

Figyelt kérdés

Megbíztam egy anyukában... én hülye naiv... bár már sokszor bizniszeltem vele, de most az idén úgy jött ki, hogy vett tőlem ruhákat, amiket elküldtem neki anélkül, hogy kifizette volna, mondván majd hó elején küldi a pénzt. stb... stb...

Nem tette. Most meg kiment Angliába... anélkül, hogy rendezte volna nálam a több, mint 50.000 Ft-os számláját...

Tudom, hogy gondjai vannak, de felháborító, hogy olyan személlyel, aki segít neki, így kitol.

Mivel 20.000 Ft felett van az összeg, mehetek esetleg rendőrségre?


2010. júl. 29. 10:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Tudod valamivel bizonyítani, hogy tartozik? Levelezés, csomagfeladás. Biztos, hogy kiment külföldre? Nem csak írta. Írj neki, hogy ha rövid határidőt megjelölve nem fizet, vagy küldi vissza a ruhákat, feljelented.
2010. júl. 29. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
feljelentés mellett fizetési meghagyást is indíts...pláne, ha tényleg külföldön van, mert akkor nem tud ellentmondani és 15 nap múlva jogerőre emelkedik, persze csak a harmadik bírósági tértis levél után, amikor is már kézbesítettnek tekintik...
2010. júl. 29. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Először kételkedtem én is ebben a külföldi dumában, de tegnapelőttre bebizonyosodott, hogy tényleg kiment...

Arra hivatkozott, hogy kint nincs számlaszáma, de ajánlottam neki megoldást, hogy nem kell számlaszám, él kint Angliában ismerősöm, postán is lehetne feladni pénzt, de már nem hajlandó "szóba állni" velem...

Igen, minden email-es levél megvan, amiben elkéri a dolgokat és rögzítve van, hogy TARTOZIK. Illetve a számlaszámom is ott van, és bizonyítható, hogy nem érkezett tőle utalás.

Ez elegendő lehet feljelentéshez?

Mert ha már a pénzem nem is kapom vissza egy ilyen "példamutató" anyukától, de legalább... értetek, ugye?

2010. júl. 29. 10:58
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
feljelentéshez is elegendő, de mint írtam fizetési meghagyás,. a feljelentéstől nem lesz pénzed, a bírósági leveleket meg nem tudja átvenni ;)
2010. júl. 29. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

ja, és a perköltséget is kérd majd, hogy ő fizesse meg.

Egyébként: még javasolnám, hogy valahogy tudasd vele: van bizonyítékod, feljelented, és a perköltséget is viselheti..... ezzel nem hazudtál..... és talán megúszod az idegörlő pert és megijed, hátha rendezi az adósságát.

2010. júl. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen, szerintem is adj neki lehetőséget, hogy feljelentés előtt önszántából fizessen. Részletezd, hogy mennyi plusz kiadása lesz, ha nem fizet azonnal.
2010. júl. 30. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a jótanácsokat! Mind megfogadom!

Jaj, de jó, egy kicsi reményt öntöttetek belém! Azért is dühít, mert tudnám inkább a saját kisfiamra költeni ezt a pénzt.... emiatt gondoltam, hogy azért sem fogom annyiban hagyni.

Közben megtaláltam a feladószelvényeket is, mert minden csomagját ajánlottan adtam fel.

Természetesen írni fogok neki egy "utolsó figyelmeztetés"-emailt.

Nem vagyok otthon a témában, pontosan mi az a "fizetési meghagyás"?

2010. júl. 30. 22:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!