Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ilyen esetben számolhatnak-e...

Ilyen esetben számolhatnak-e fel vámot?

Figyelt kérdés

Ha 22 eurónál nagyobb értékben rendeltem Angliából, de egyes részeit a rendelésnek külön küldik, illetve van amit az USA-ból.

Az érdekelne elsősorban, hogy ha mondjuk 60 fontért rendeltem pár figurát, és ezeket több időpontban, külön csomagban adják fel, akkor ha mondjuk levámolnak egy csomagot,a miben egy figura van csupán, és annak csak 10 font az értéke, de a bekért számlán meg az áll hogy a rendelésért 60 fontot fizettem (és ugye a rendelés száma van rajta a csomagon is), valamint ezt a 10 fontos 1 db figurát az USA-ból küldték: akkor így is meg fogják vámolni? Vagy mivel ez csak egy része a rendelésnek és önmaga nem éri el a 22 eurót, így továbbengedik?



2020. máj. 10. 13:34
 1/4 anonim ***** válasza:
2020 végéig nincs vámkezelés UK-ből érkező csomagokra. (Brexit utáni "átmeneti időszak" miatt)
2020. máj. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ezt tudom de írtam hogy van amit az USA-ból küldenek el, hiába UK cégtől vásároltam, mert csak az USA-beli raktárban van.
2020. máj. 10. 14:00
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem kell vám, ha hivatalos eu cégtől rendeled és még külön is érkezik.

Én Horváth cégen keresztül rendeltem, de az érkezési ország kína volt :)

2020. máj. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem, ez jó hír, köszönöm!
2020. máj. 10. 14:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!