Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ki tudna segíteni elkezdeni...

Ki tudna segíteni elkezdeni tőzsdézni?

Figyelt kérdés

Egy ideje már foglalkoztat a gondolat, hogy kipróbálom.

Olvastam egy-két könyvet meg a neten utánanéztem, de jobban megérteném ha lenne valaki akivel beszélhetnék róla, segítene elindulni, stb.

Hogy lehet elkezdeni?

Mennyi pénzzel érdemes kipróbálni?

Egyáltalán honnan tudjam, h hol, milyen részvényeket vegyek?

Köszönöm aki segít.27/L


2010. júl. 29. 11:36
 1/2 anonim ***** válasza:

Én tőzsdéztem tavaly, magyar részvényeket vettem, főleg OTP-t. Félév alatt 25%-os hozamot értem el, ami jóval több mint a banki kamat, de annyi stresszel járt nekem, hogy azt mondtam így nekem nem éri meg. A pszichológiai része nagyon fontos a tőzsdének, mert amikor látod, hogy napról napra kevesebb pénzed van és gyakorlatilag semmit nem tudsz tenni ellene, akkor azért az lelkileg nagyon megterhelő tud lenni, legalábbis nekem az volt.


Ami nyereségem volt, arra én inkább azt mondom, hogy szerencse, mint hogy tudás. Kb. 10 könyvet elolvastam előtte, de amit a könyvekben leírnak, az az esetek 80%-ban nem teljesen úgy működik a gyakorlatban.


Amíg meg vannak sztorik hatalmas nyereségekről, azok vagy túlzóak, vagy nagyon ritkák. És azért abba is érdemes belegondolni, hogy amikor valaki nyer a tőzsdén 1 millió Ft-ot, akkor azt valaki el is veszti.

2010. júl. 29. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Hát például megkérdezni pár hajléktalant, hogy mibe érdemes manapság befektetni.
2010. júl. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!