Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 1975-ből fennmaradt közüzemi...

0utsider kérdése:

1975-ből fennmaradt közüzemi tartozást, lehet e semmissé tenni, elévülésre hivatkozva, ha már meg lett kérve részletfizetésre?

Figyelt kérdés

A következő a probléma:


Adott egy ház, amire kijött egy felszólítás a vízműtől, hogy fizessünk be 150.000 ft-ot mivel elmaradásunk van.


Ez a ház a nagyszülők halála után, keresztanyám és anyu nevére lett íratva, mivel nagybátyámnak jelentős be nem fizetett banki tratozása volt, ezért nem szerették volna ha azt ráterhelik a házra.


A házban nagybátyám lakik. A felszólítás keresztanyámnak érkezett.

Ő bement a vízműhöz, ahol közölték vele, hogy a tartozás 1975-ből van. Továbbá, erre rájött még a kamat.

Ő megkérte részletfizetésre, amit meg is adtak.


Mivel tudomásom szerint a közüzemi tartozások 5 év alatt elévülnek, ha nem kaptunk ez idő alatt felszólítást, ezért gondolom ez is elévült már az elmúlt 45 év alatt.


A kérdésem az lenne, hogy lehet e még erre hivatkozva eltörölni a fizetési kötelezettséget, vagy ezt már buktuk azzal, hogy keresztanyám megkérte részletfizetésre?


Válaszotokat előre is köszönöm!



2020. máj. 11. 12:31
 1/5 anonim ***** válasza:
57%

Ez valami vicc?

45 eves behajtasrol meg sose hallottam.


Nekem volt MAV-os buntim. Diakjegyet vettem es az igazolo papir az nem volt jo diaknak. Iskolabajarast igazolta nem azt higy diakigazolvanyra varok, ami persze nem jott meg idoben.

Vartam a buntetes.

Kozben a papirral el is mentem a delibe hogy csinaljunk velem valamit, majd kuldik mondta a no addig nem tudnak vele foglalkozni.


El is felejtodott

6 evvel kesobb jott behajtotol level jo sok kamattal.

Xartam ra, mert eltelt az 5 ev.

Azota se irtak.

2020. máj. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Sajnos nem vicc... Bár az lenne...


Én is azt mondtam, hogy felejtsék el, mivel majd fél évszázaddal később, szerintem már rég elévült.


De addigra már meg lett kérve részletfizetésre, ezzel gyakorlatilag egy új tartozás létrehozva.


Most ott tart az ügy, hogy mivel a csekkek nem lettek befizetve, ezért a munkahelyükre akarját fölküldeni, hogy tiltsák le a fizetésükből.

2020. máj. 11. 19:08
 3/5 anonim ***** válasza:
Oh basszus. Ignoralni kellett volna... :(
2020. máj. 11. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell befizetni. Ignorálni kellett volna a fizetési felszólítást. Akkor végrehajtóhiz kerül automatikusa. Akinek először fizetési meghagyást kell kiküldenie. Ennek 15 napon belül ellent kell mondani. Akkor a bírósagra kerül az ügy. Mivel a tartozás 5 évnél régebbi, a bíróság eltörli a tartozást. Most, higy részletfizetést kértek, azzal elismerték a tartozást, és attól tartok, az 5 év újraindult. Tényleg ignorálni kellett volna a fizetési felszólítást...
2020. máj. 11. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ mindenkinek!


Úgy látom, nincs más lehetőségük mint fizetni.


Max annyi, hogy bírósági útra tereleik a dolgot, azzal a címszóval, hogy nem lettek megfelelően tájékoztatva a lehetőségeikről. De ezt gondolom bizonyítani is tudni kellene. Továbbá az ügyvéd díja is lenne ugyanannyi - ha nem több - mint a tartozás.

2020. máj. 12. 09:03

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!