Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A Jófogáson és a Vaterán...

A Jófogáson és a Vaterán ingyenes a hirdetésfeladás?

Figyelt kérdés
Cipő eladásához. Melyik oldal ingyenes?

2020. máj. 13. 19:38
A kérdező szavazást indított:
Vatera
Jófogás
12 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
71%

Jófogás ingyenes. Ha többet akarsz hirdetni, vagy mondjuk kiemelni, az már pénzes. De alapvetően magánszemélyként ingyen hirdethetsz kis mennyiségben.


Vatera jutalékot kér az eladott termék után, meg ott asszem van listázási díj is. Meg amúgy a kutya nem nézi.

2020. máj. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
67%

"Meg amúgy a kutya nem nézi."

:D :D Ehhez képest azért én mindig ott tudom eladni a cuccot: a Jófogáson sokszor csak hülyítenek, tegyem félre, meg felpróbálja a cipőt, vigyem el ide, aztán nem veszi meg, stb.

Nincs nekem annyi időm, hogy ilyenekkel szórakozzak.

Igaz, hogy a Jófogás ingyenes, de épp ezért ott boldog-boldogtalan jelen van.

A Vaterán 1 ft-ról indított termék szintén ingyenes, de ott vételi/eladási kötelezettség van. Jellemzően a felelősségteljesebb emberek vannak jelen, akik nem "packáznak" az eladó idejével: ha leütik, megveszik.

Listázási díj 9 ft, de én a helyedben cipőt inkább a Facebook Marketplacén hirdetnék, kérdező.

2020. máj. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
78%

És azért pontoztál le, mert neked az jön be jobban, nekem meg nem? Érdekes...


Engem a Jófogáson még soha nem vertek át, és a keresője is jobban tetszik. Vaterán egyből egy csalóba botlottam.

Ez nem az oldal hibája, de azért megmarad az emberben.


A Vaterán az nem tetszik, hogy magánszemélyt már alig-alig találni, így ha valamit keresel, akkor boltok ajánlatait találod - drágábban, mintha a honlapjukról rendelnéd, hiszen a jutalékot is ráteszik. Ja, igen, egy bolttal is úgy jártam, átverés volt. Az előbb, akit írtam, egy asztalos volt, ő csinálta a fa bútorokat.

A másik meg az euhome webáruház, aki Vaterán drágábban árult, a termék fent volt elérhetőként. Volt annyi eszem, hogy nem adok érte többet, ha olcsóbban is megkapom, megrendeltem, mivel azt írták, 200 db van raktáron. A pénzemet levették. Majd jött az email, hogy ja bocs, ebből nincs raktáron, majd egyszer visszakapod a pénzed... Erről sem az üzemeltető tehet, ezzel tisztában vagyok, mégis csak itt futottam bele 2x.

Mivel én eleve mindenre rákeresek, és sokat rendelek innen-onnan, ismerem a webáruházak kínálatát, így ismerem fel, hogy ezek árulnak a Vaterán is. Meg nyilván az is oda van írva, hogy céges.


Ami még nekem pozitívum a Jófogásban, az az, hogy a szállítást nem neked kell szervezni, hanem nekik van szerződésük, és a honlapról egy kattintással indítható. Az eladónak nem kell postára mennie, hanem a futár oda megy házhoz. Amiket én veszek, azokhoz a szállítási díj is baráti, de mostanában meg elég sokszor van ingyenes szállítási nap, így tényleg csak a termék árát fizetem, a szállítás meg 0 Ft. Legutóbb épp tegnap volt ilyen. Nekem ez fontos, mert egy kis faluban lakom, kocsim sincs, így csak rendelni tudok.

2020. máj. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
41%

3-as, ezt már leírtad és mindkét alkalommal - mint ahogy most is - leírod, hogy nem a Vatera hibája, de azért a Vaterát "savazod".


"A Vaterán az nem tetszik, hogy magánszemélyt már alig-alig találni,"

Ebben mondjuk igazad van - de erre is lehet külön szűrni, hogy pl. csak profi eladók termékeit lásd.

Szerintem az a baj, hogy egy csomó funkcióját nem ismered a Vaterának, azért van bajod vele. Biztonságos vásárlás program pl. csak itt van, sehol máshol. Ha átvág az eladó, bizonyos feltételek mellett fizet a vatera - de szerintem ezt is írtam már.


Hidd el, annak idején elég sokat savaztam én is a Vaterát, utáltam is nagyon, de sokkal jobb lett azáltal, hogy egy kicsit odafigyelnek a biztonságra.


"Ami még nekem pozitívum a Jófogásban, az az, hogy a szállítást nem neked kell szervezni,..."


Igen, csak épp az a szállítás - háztól házig - a Jófogáson 2.900 ft, ha jól tudom, ugyanaz a Vaterán egy csomagautomatába 700 ft, de még házhoz is 1.245 ft. Nekem meg nem gond a posta, mert itt lakom mellette :D

A vevő meg minek fizessen a postaköltségért 3 ezret, ha 700-ért is megkaphatja :-)


De hát kinek a pap, kinek a papné... :-)

2020. máj. 18. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!