Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi a jelenlegi legjobb megtaka...

Mi a jelenlegi legjobb megtakarítási forma?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Mondjuk, ha lenne 10-15k forintom, és félre szeretném rakni, hogy amikor sürgősen szükség lesz egy nagyobb összegre, legyen ahová nyúljak. Van olyan termék, ahol ez megoldható akár 4-5 éven belül is, úgy hogy ne járjon egetrengető költségekkel, és tényleg megérje? Valamint, ha mondjuk még egy cél lenne, mondjuk egy lakásvásárlás 10-15 év múlva, és havi 30-40k forintot tudnák havi szinten félre rakni mi lehetne a jelenlegi legjobb választás? Mit gondoltok az United-linked tipusú biztosításokról, valamint én azt hallottam, hogy ezek 100% megtakarítás és nem biztosítás, ez igaz? Köszönöm szépen a válaszokat.

2020. máj. 14. 09:23
 1/4 anonim ***** válasza:
Megtakarításra semmi, simán egy bankszámlán is gyűjtögetheted. Ha be is akarod fektetni, akkor én az állampapírt ajánlom, de az már a te döntésed.
2020. máj. 14. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Szia,


UL egy jó megoldás lehet hosszútávra (10 évnél hosszabb időtartamban).


Előnye:

Nem kell bajlódnod hírolvasással és nem kell napi szinten tisztában lenned a tőzsde alakulásával még is megtudod lovagolni a tőzsde adta lehetőségeket.

Nagy és elismert alapkezelők foglalkoznak a megtakarításoddal.

Biztonságos


Hátránya:

Ha nem lojális veled az üzletkötő, akkor tehet bele olyan kiegészítő kockázati elemeket, ami növeli a költségedet, de a befektetésedet nem!

Sajnos vannak költségei



Rövid távra az előttem szóló ötlete szerintem is jó megoldás.

Illetve, ha van időd foglalkozni a befektetéseddel, akkor javaslom a Tartós Befektetési Számlát (TBSZ). Ez egy 5 éves konstrukcíó, de nem jár nagy veszteséggel, ha felbontod korábban.

2020. máj. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Én szeretném, ha mondjuk 20-30 éven keresztül is tudnám berakni a pénzt, de amikor szükségem van rá, ki is tudjak venni egy nagyobb összeget. És a 20-30 év elteltével jelentős hozamot érjen el, akár a kamatos kamatnak köszönhetően. Ezért gondolkodok UL tipusú megtakarításban. Mit gondoltok? Ahogy olvastam legfeljebb 1500 forintos költsége lehet, ha időközben pénzt szeretnék kivenni belőle. Megszüntetni meg semmi kép nem szeretném, mindenképp szeretném, hogy az évek során gyűljön és kamatozzon, csak vészhelyzet esetén is legyen lehetőségem hozzá nyúlni 4-5 év elteltével is.
2020. máj. 15. 21:49
 4/4 anonim ***** válasza:
Befektetési nemesfém! Arany, platina! Bármikor pénzé teheted és most alacsony az áruk.
2020. máj. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!