Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Németországban élök akik ott...

Németországban élök akik ott adják be az adòbevallásukat?

Figyelt kérdés

Megjött a papir a finamzamtòl.

Együtt a férjemmel pl tavaly 700€-t kaptunk vissza 2018rol

Na már most ö 3km-re én 6kmre dolgoztam szoval nem sok km volt beleszámitva

Tavaly költöztünk,en napi 30kmt megyek munkába férjem 25kmt(csak oda)

Mindenki azt mondta mennyire megéri.

Ugyanott dolgozunk évek òta.Szoval 2019re 714€t küldenek vissza

Félre ne értsétek örülök ennek a pénznek csak az ismerösök legalábbis azt mondják 1500-2000€t kapnak vissza föleg a km miatt.

Az egyedülállò szomszédban dolgozò munkatársam is megkapja a 650€t évente

Csak nem értem akkor miért mondja azt mindenki h milyen sokat kapunk vissza?ráadásul együtt.

4es adòlategòriában vagyunk



2020. máj. 18. 11:05
 1/2 anonim ***** válasza:

A leírásod alapján durván napi 100km-t utaztok durván évente durván 220 napon keresztül. Ha az autótok 6L-t eszik százon és az üzemanyagot 1.3€-nak számolom akkor egy évben 1700€-t költötök a munkábajárásra.


Szerinted ezek alapján reális, hogy 1500-2000-et visszakapjatok?


Egyébként egy könyvelő 200-250€-ért megcsinálja a bevallásotokat.

2020. máj. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Igen én ezt értem,csak mindenki azt mondja mennyire megéri ha ingázol,ha házas vagy ha gyereked van stb...

Nekünk ez az összeg nem csak km,pàr dologra még visszaigényeltünk.Föleg férjem munkàja miatt.

Az egyedülállo munkatárs,aki 2 perc gyalog sétâval beér a munkahelyre 650€t kap vissza,egyedül.,mi fejenként kb 350€.

Elötte napi 9 kmt mentünk munkába(3+6 mert csak az odaut számit)

tavaly már 55kmt mentünk.Elötte is megkaptuk a 700€t,ugyanott csináltattuk mint most.Es a munkatárs is annàl az irodánàl csinàltatja.


De lehet ezek is kamuk,ahogy a többi összeg is

Csak erre voltam kiváncsiak h mi vagyunk ilyen szerencsètlenek vagy más kajlizik nagy összeget.

2020. máj. 18. 12:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!