Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mért ment fel ilyen nagyon a...

Mért ment fel ilyen nagyon a zöldségek,gyümölcsök ára? Vissza fog még menni vagy már így marad?

Figyelt kérdés
Nem vagyok gazdasági szakember, és nem értem ezta nagymértékű áremelést, amit a zöldségeknél, gyümölcsöknél tapasztalok. Budapesten élek, több helyen is szoktam vásárolni, de a vidéki anyósomnak is hasonló tapasztalatai vannak a vidéki piacról. A petrezselyemgyökér ára vágta ki nálam a biztosítékot. 1300 ft/kg-jáért tudtam venni legutóbb. De a krumpli is 350-400 kg-ja, alma 5-6-700 ft kg-ja fajtától függően. De 500nál olcsóbban már nem is látok, és az is olyan minőségű,hogy azért inkább pénzt nem adok. Mi indokolja ezt az áremelést? Esélyes,hogy fognak csökkeni,vagy "szokjunk hozzá" ezekhez az árakhoz? Szívesen olvasok itt egyéni véleményeket, ki hogy látja, de egy szakértő válasznak is örülnék, hogy mi áll az áremelkedés mögött.

#gyümölcs #áremelkedés #Alap élelmiszerek
2020. máj. 19. 08:11
 1/6 anonim ***** válasza:
78%
Csak észrevetted, hogy idén januárhoz képest kb. 10%*-ot gyengült a forint !
2020. máj. 19. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És azért emeltek fel a szabolcsi termelők az alma árát 500 ft-ra, mert gyengült a forint? Hol érinti a forint gyengülése a hazai termelőket?
2020. máj. 19. 09:06
 3/6 anonim ***** válasza:
80%

Úgy érinti, hogy MO-n kb. semmi sincs. Ezért ordas nagy kamu, ami fideszes körökben terjed, hogy "én forintba vásárolok kit érdekel mennyi az ajró..."


Azért számít, mert:

- Nagyon sok zöldség és gyümölcs eleve nem magyar termény, hanem import, amiért EUR-ban kell fizetni

- Ami mégis magyar termék lenne, ott a termeléshez szükséges eszközök (pl. Permetezőszer, gépek, alkatrészek, műtrágya, stb...) külföldről kell venni és nem forintban kell érte fizetni

2020. máj. 19. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
45%
Tessék mondani, most melyik a szezonáru az epren kívül? Az alma érik éppen most, vagy a petrezselyem? Ja, egyik sem? Akkor amiatt olyan drága...
2020. máj. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ja, persze, idén májusban azért drága,mert nem szezonáru. Tavaly májusban biztos szezonáru volt, azért volt feleennyi sem, mint idén májusban.
2020. máj. 19. 14:37
 6/6 anonim ***** válasza:

tavaly május óta a forint vásárlóértéke kb. 10%-ot csökkent, mert az inflációs kosár egy nagy hunbug.


Meg azt se felejtsd el, hogy járvány van és akadozik a szállítmányozás. Tehát igény lenne mondjuk napi 100 tonna krumplira de mivel nem tudnak szállítani pl. külföldről (mert mondjuk a karantén miatt nem termeltek a spanyolok) ezért csak 50 tonnát tud kielégíteni a piac. Ez természetes módon emeli az árat, hiszen a kereskedő azt fogja mondani, hogy az viheti aki többet ad érte.

2020. máj. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!