Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Végrehajtást elrendelőnek irt...

Végrehajtást elrendelőnek irt halasztási kérvényt mindenképpen ajánlva kell feladni vagy lehet sima levélben is?

Figyelt kérdés
2020. máj. 20. 13:30
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
És hogy bizonyítod, hogy feladtad, ha nem tértivevényes, ajánlott levélként adod fel?
2020. máj. 20. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Kérvényt amit vagy elfogad vagy nem, kinek kell bizonyitani?
2020. máj. 20. 13:46
 3/23 anonim ***** válasza:
neked, egy esetleges bírósági perben, ha esetleg nem juttatja el a posta neki vagy letagadja, hogy megkapta vagy azt mondja, hogy kicsúsztál a határidőből
2020. máj. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
kérvénynek miota van határideje? Amugy meg a kérvényt kénye kedve szerint elutasithatja. Akkor aztán sokra megyek a bizonyitással.
2020. máj. 20. 14:06
 5/23 anonim ***** válasza:

Ne haragudj kérdező, de jogvégzett emberként is azt gondolom, hogy kicsit pikírt a stílusod.


Egyébként okos, előrelátó, értelmes ember ilyen horderejű ügyben nem f..szarágiskodik 3-400 forinton, amennyibe egy térti/ajánlott kerül, de ahogy kívánod.


Én és a neked normálisan előttem vàlaszolók is jószándékú, értelmes tanácsot adtak, de te vagy a főnök, te döntesz.


Ha már VH van, ott azért érték is van, nem kicsi, de ahogy őfelségének tetszik.


A hatályos jogrend nem írja elő a kötelező feladàsi módot, ergo vàlaszthatod a sima feladást is.


Csak tudd: a bizonyítási teher viszont a tiéd, hogy feladtad és az erről tett nyilatkozatod egy nagy zérót fog érni a későbbiekben, amennyiben erre szükség lesz.


Meg tudsz spórolni 3-400 forintot és kb 50% az esélyed, hogy nem kerül elő a jogvita, hogy volt-e levél vagy nem volt (az 50% tudod pont a vagy igen, vagy nem).


Ha neked ez a kockázat megér 2 gombóc fagyi árát valószínűleg milliós ügyben, akkor good luck, tegyed :D

2020. máj. 20. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
mégis mitől lenne ez olyan valoszinu? a milliok? mert te azt kitaláltad? ezt is a jogon tanitják a valoszinuségszámitást? de hogyhogy nem buktál meg belőle?
2020. máj. 20. 16:02
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

A valószínűleg magyar szó FELTÉTELEZÉST jelent.


Igazad van, ahogyan nekem is, mert èpp ebben az értelmében használtam.


Veled ellentétben valóban tanultam azt is :D de itt te kértél segítséget, szívesen!


...és igen: ne felejtsd el a VH költségeket is beleszámítani.


Jól sejtem, hogy te vagy a tépázott idegű inkasszós számlás úriember tegnapról? :D

2020. máj. 20. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
rosszul sejted de azért ne add fel
2020. máj. 20. 16:08
 9/23 A kérdező kommentje:
elnézést, hogy a mellébeszélést nem köszönöm meg
2020. máj. 20. 16:08
 10/23 anonim ***** válasza:
7., osztozom a megerzesedben, en is arra tippelek, hogy valoszinuleg (ha mar elmagyaraztak a fogalmat a kerdezonek, akkor hasznalhatom is ezt a bonyolult szot) o az. A fogalmatlan arrogancia stimmel...
2020. máj. 20. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!