Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerintetek megérné Takarékszá...

Szerintetek megérné Takarékszámlát nyitnom? (Pl OTP takarékszámlát)

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok és szeretnék félretenni a diákmunkából kapott pénzemből. Nem nagy összegeket, havi 15-20 ezer lenne az, amit félre tudnék tenni.


Nem tudom, hogy mennyire érné meg. Elolvastam az OTP tájékoztatóját, nemt aláltam benne semmi gyanúsat, hogy milyen hátrányai vannak ennek.


Bármikor kivehetem, maximum a kamatokat - amik egybként is kicsik - veszíteném el, de teljesen jó spórolni.


Mit gondoltok?



2020. máj. 25. 10:31
 1/2 anonim ***** válasza:
52%

Otp Banknál van egy nagyon jó konstrukció. Értékpapír Állandó vételi megbízás. Ez azt jelenti hogy egy bizonyos összeget minden hónap azonos napján pl 12-én levon a számládról azt az összeget pedig átválja a te általad kiválasztott befektetési jegybe az aktuális árfolyamon.

Ez lehet pénzpiaci alap, optima alap, amik nem kockázatosak, illetve komolyabb hozamokat ígérő de nem garantált Supra vagy Föld kincsei...

Nyitni kell egy értékpapírszamlát aminek negyedévente van 7-800ft költsége illetve a vételének és az eladásnak is van egy két száz Ft költsége.

2020. máj. 26. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp megéri nyitni egy takarékszámlát, mivel rövidtávon oda tudod félretenni. Ha már legalább 500.000 Ft-od van, valóban érdemes egy értékpapírszámlát is nyitni.
2020. máj. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!