Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyi a bevételetek és...

Mennyi a bevételetek és mennyit költötök el belőle havonta? Hogy érzitek, milyen színvonalon éltek ebből a pénzből?

Figyelt kérdés

Mi fiatal, még gyermektelen pár vagyunk, a havi bevételünk 500 ezer forint.


A havi fix kiadásaink:

a házunk törlesztője - 45 ezer

rezsi+lakásbizt.+internet - 45 ezer

kaja átlag 45 ezer (van veteményesünk, nem hatalmas, de nyáron nem nagyon kell zöldséget vennünk, és télire is elteszünk ezt-azt)

kocsitankolás+buszbérlet+autószervízre havonta eltett tartalék - 45 ezer forint


Ez 180 ezer forint, plusz havi kb. 20 ezret elköltünk erre-arra, ruha, étterem, lakberendezési tárgy, de igyekszünk odafigyelni, hogy havi 200-nál ne nagyon legyen több a fix költésünk, a maradékot pedig elrakjuk nagyobb dolgokra.


Nos, én úgy érzem, alapvetően nem élünk rosszul, hiszen mindent meg tudunk venni, másrészt viszont olyan borzasztó sok dolog kellene még és olyan baromi drága minden, hogy az a havi 300 ezer forint el is megy. Egy nyaralás 3-400 ezer, idővel kell majd egy új kocsi, mert a mostani sem fiatal, arra is lehetne havi 100-at félrerakni, hogy ne hitelre kelljen megvenni, nincs még se kerítésünk, se normális kisházunk, bent is sok minden hiányzik, mert eddig hitelelőtörlesztésre tettünk félre. Tönkrement a biciklim, az új simán benne van 60-70 ezerben, kéne szemüveg, mert a mostani már nem jó, az szintén ennyi, jogsítványom sincs még... És ugye a gyerekek is csak ezután jönnek majd.


Gondolkodtunk vállalkozásban is, de ahhoz meg végképp nincs tőkénk... :O


Szóval bár mindent megtudunk venni, belefér néha a mozi, étterem, nyaralás, azért nem érzem úgy, hogy ebből a bevételből ficánkolni lehetne, pedig sosem hittem, hogy valaha ennyit fogunk keresni :O



2020. máj. 28. 08:33
 1/8 anonim ***** válasza:
68%

1,2 millio a havi bevételünk. Ketten vagyunk nagyjából 400K-t költünk. Nincs hitelünk, drága autónk, budapesti családi házban lakunk, rendszeresen árunk kulturális rendezvényekre, koncertekre és elég sokat utazunk a világban.

A színvonal nem rossz, de nagy dolgokhoz azért kevés.

2020. máj. 28. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
146ezer a havi bevételem, egy gépjárművem van, melyet magam tartok fent. Jelenleg havi 100ezret rakok le, mert szeretnék vállalkozást indítani. Már 1 millió forint összegyűlt. Nem sok, de igyekszem ehhez tartani magamat.
2020. máj. 28. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Albérletben vagyunk a párommal, durván 400 ezerből gazdálkodunk.

Albi+garázs 105 ezer

Párom diákhitele: 10 ezer

Párom fundamentái: 40 ezer

Edzések kettőnknek: 20 ezer

Kaja: kb 80 ezer

A többiből meg élünk, pipere, tisztítószerek, időnként ruházkodásra megy a maradék. Illetve eljárunk szórakozni, egy-két koncert belefér, haverokkal iszogatás, fürdőzés, masszázs stb

Szerintem a saját lakáson kívül mindenünk megvan, persze nem élünk nagy lábon, évente egy nyaralást összehozunk belföldön, illetve évi 2-3 esküvőre is meghívnak, ami viszi a pénzt.

2020. máj. 28. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
85%

Egyedülálló pályakezdő férfi vagyok.


Bevétel: 250-300 ezer / hó


Szoba+rezsi: 45 ezer

Kaja: 20 ezer (SZÉP kártyáról ebédelek bent a cégnél)

Budapest-bérlet: 10 ezer (bár mostanában nem veszek, mert jeggyel olcsóbban kijövök)

Szórakozás, sport, fodrász: 15 ezer

Háztartás, egyéb: 10 ezer

Összesen: 100 ezer


Ezen kívül voltak az utóbbi időben alkalmi nagyobb kiadások, pl. egészségügyi, laptop, nyelvtanulás, nyaralások, stb.


A havonta megmaradt átlag 150-180 ezret elteszem, az kb. évi 2 millió, pár éven belül egész szép összeg lesz, főleg ha feljebb tudok lépni a karrieremben.

2020. máj. 28. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
88%

Ketten nagyjából 1.2 milliót keresünk, de nem vagyunk közös kasszán (nekem kicsivel 700 felett van a nettóm, asszonynak kicsivel 500 alatt). Saját lakás van. Kocsi nincs és nem is lesz. Gyerek nincs és nem is lesz. Évi 1-2 milliót teszünk félre, de nincs benne túl szigorú rendszer.

Amire sokkal több költünk, mint az átlag az az utazások, ez főleg rám igaz.

Szerintem már ez az életszínvonal is túlzás, évek óta nem vágyom a többre, korábban kerestem ennél jelentősen többet, de inkább váltottam egy olyan helyre, ahol valóban 8 órát kell csak dolgozni vagy inkább kevesebbet. Innentől a cél maximum a korai nyugdíj minél kevesebb és minél izgalmasabb munkával, a pénz egyáltalán nem motivál, szeretnék majd beszúrni a következő 3-4 évben valamikor egy év szabit, amikor be tudom utazni Dél-Amerikát rendesen, meg el tudok jutni az Antarktiszra, inkább az ilyesmi motivál, nem az hogy a 35 milliós panelom helyett legyen egy 90 milliós házam.

2020. máj. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsó 6 havi átlag (2019.11 - 2020.04)


Jövedelem: 638 383


Kaja: 52 921

Lakhatás: 76 065

Ruházkodás: 13 440

Közlekedés: 10 330

Telefon, net: 4 344

Pénzügyi szolgáltatások: 3 892

Ingóságok értékcsökkenése: 4 887

Szerencsejáték: 1700

Üdülés: 2 341

Kávé, édesség: 10 476

Ajándék, adomány: 23 225

Szórakozás: 2 370

Egyéb: 1 947



Az életszínvonalam alakulását mutatószámokkal mérem. Van az azonnali életszínvonal, amit az önfenntartási költségek emelkedése ront, a luxusráfordítások javítanak. Ez az elmúlt évben -1,5% volt, ennyit romlott az életminőségem 2018-hoz képest. Ennek oka a túl alacsony luxusköltség volt.

Van ezen kívül a halasztott életszínvonal növekedés, amit a vagyonfelhalmozás javít, ez 6,2%-kal javult azaz ennyivel közelebb kerültem az önnyugdíjazáshoz.

2020. máj. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ausztriában élünk!Bevételünk 1,4 Mft/hó (jelenlegi árfolyamon számolva). Ebből kiadás összesen 700eFt. Megtakarítás 700eft/ hó. Évente 1 nagyobb külföldi nyaralás+ 1-2 hosszú hétvége belföldön. Hitel nincs. Ha valami nagyobb kiadás van(pl autócsere) akkor az a megtakarításból van fizetve. 2 gyerek van 11,és 13 évesek!
2020. máj. 28. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Összbevételünk 430.000 nettóban (+30.000 cafereria)

Albérlet: 95.000

Rezsi 30-40.000

Közlekedés: 28.000

Biztosítás: 5000

Étel:80.000

Szórakozás: 10.000 (többi szép kártyáról megy)

Egyéb: 25.000 (drogéria, vitamin stb.)

Ez összbe: 270.000. Tudnánk faragni, ha akarnánk, de nem akarunk.

Megtakarítás:120.000 (ebből 20.000 fundamenta, a többi csak megtakarítás számlára megy)


Mi jól érezzük magunkat ennyiből. Nem élünk nagylábon, de van egy gyönyörű albérletünk, évi 1 nyaralás belefér, nem okoz gondot moziba menni.

2020. máj. 28. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!