Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Bátyám nevére szóló csomagot...

Bátyám nevére szóló csomagot átudom venni postán?

Figyelt kérdés
Rendelt egy csomagot nekem, azonban a saját nevét adta meg és 250 km-re lakik innen. Ha látják a személyimen, hogy ugyanaz a vezetéknév és elmondom a helyzetet, akkor kifogják nekem adni a csomagot, vagy problémázni fognak?

2020. jún. 5. 15:13
 1/8 anonim ***** válasza:
51%
Falusi postákon be szokták csukni a szemüket ilyenen. Amúgy elvileg akkor adhatják csak oda, hogyha ugyanaz a lakcímetek.
2020. jún. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
51%

Én falusi postán édesanyám csomagját nem tudtam átvenni, pedig azonos lakcím, és (nyilván) ott van a neve a személyimen..

De szerintem is oda kéne adniuk, csak nem mindenhol készségesek/ állnak a helyzet magaslatán.

2020. jún. 5. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
68%
Írj egy meghatalmazást magadnak és kész. Nyugodtan írd alá a tesód helyett, úgy sem fogják tudni ki írta alá.
2020. jún. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
68%
Valóban megoldható így a probléma, sokan csinálják ezt, de azért azt tudd, hogy ez magánokirat-hamisításnak minősül :)
2020. jún. 5. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
47%
Nekem nem falusi postán kiadták a férjem csomagját, pedig nem egy a lakcímünk. Szerintem próba szerencse.
2020. jún. 5. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
79%

Ha a feladó nem kötötte ki, hogy “saját kézbe” törtènjen a kézbesítés, illetve ha a lakcímkàrtyàdon a csomagon szereplő cím van megadva, helyettes átvevőként átveheted.

Kamu meghatalmazással semmire sem mész, mivel vagy közjegyző által hitelesített meghatalmazást fogadnak el vagy a postai meghatalmazást, ahol a meghatalmazó egy postai dolgozó előtt írja alá a meghatalmazást.

2020. jún. 5. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
68%

Dehogyis, simán írj egy meghatalmazást és kész. Postán dolgozom...

😀

2020. jún. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, minden rendben volt :D. Csak a csomagszámra volt szükség és a személyimre.
2020. jún. 8. 16:55

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!