Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Sokan miért élnek abban a...

Sokan miért élnek abban a tévhitben hogy itthon nincs olyan életszínvonal mnt Ausztriában?

Figyelt kérdés
Én vállalkozóként havi 1 millió körül keresek, és az ismerettségi körömben nem ismerek olyan embert aki minimum a 300-400 ezret ne keresnek meg, függetlenül attól hogy alkalmazott vagy vállalkozó.

2020. jún. 5. 17:21
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
94%

Festő nem alkalmazottként fog haza vinni 1 milliót,hanem vállalkozóként.

Igazából diplomával sem könnyü annyit keresni alkalmazottként,rendkivül ritka 1%-os réteg esetleg.


De persze ez itt a gyakori.

Általános sulival+érettségivel, gyárban gépkezelő piros gombot nyomogat pihen, nettó 500 ezer.

Van egy diplomája, felsővezető a cégnél, pedig csak angolul tud 1-2 millió forint nettó.

LOL

2020. jún. 5. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
72%

És 3-400 ezer mire elég, mikor egy új autó 4-5 millióról egy lepukkant panel meg 25-30 millióról indul...


A baj az arányokkal van. Oké, hogy "nyugaton" 2x drágább az élet, de átlagosan 3-4x többet keresnek az emberek, tehát arányaiban jobban élnek.

2020. jún. 5. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
0%
#11 hol írtam, hogy alkalmazott a festő? IDÉZD!
2020. jún. 5. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
64%
Mert nincs.
2020. jún. 5. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
51%
Az én ismertségi körömben is a legtöbben 4-500 nettót keresnek minimum, de inkább többet (nők is). Ettől függetlenül tudom, hogy az ország elhanyagolható hányada többdiplomás, nyelveket beszélő, pesti multinál dolgozó középvezető vagy szenior akármicsoda, ami az én baráti társaságom 90%-át kiteszi.
2020. jún. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
93%

Kicsit olyan f*szméregetősen sikerült feltenni ezt a kérdést. Valljuk be kérdező hogy nem a válaszokért jöttél :D


Egyébként meg miért kell meglepődni ezen? A KSH szerint havi nettó 250 az átlagos bér... a medián bér állítólag nettó 160. Akkor miről is beszélünk? Ezek elég távol vannak az osztrák életszínvonaltól!



"és az ismerettségi körömben nem ismerek olyan embert aki minimum a 300-400 ezret ne keresnek meg" - Látod ez itt a baj. Szinte mindenki csak magából képes kiindulni. Magyarországon megyénként és városonként óriási eltérések lehetneka fizetésekben. Pl ugyanazzal a szakmával és ugyanannyi tapasztalattal Győr-Moson-Sopronban vagy Budapesten kétszer annyit is kereshet valaki mint Szabolcs-Szatmár Bereg megyében.

2020. jún. 7. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Nézd... Én sem keresek rosszul itthon, teljesen biztos lábakon állunk, ahogy a legtöbb barátunk is, mégsem mondom azt, hogy ugyanolyan az életszínvonal, mint egy házzal odébb. Azzal a szakmával, amiből itt jól élek, valószínű az osztrákoknál mégjobban élnék. Az én egyéni döntésem, hogy nem dolgozom ott.
2020. jún. 28. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!