Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha ledolgozik az ember 25...

Ha ledolgozik az ember 25 évet megkapja majd a teljes összegű nyugdíjat ha betölti a nyugdíj korhatárt?

Figyelt kérdés

Én meg fiatal vagyok még soká lesz még a 25 is nemhogy a 40 vagy férfiként még több.

azon gondolkodtam bevallom hogy 25 évet rendesen bejelentve ledolgozok lehetőleg kihagyás nélkül aztán meg el lebecolok. nyilván dolgozni kéne valamit mert a 65 éves vagy meg kitudja mennyi lesz addig a korhatár valamiből addig élni kell de ha saját házban lakók hitel nélkül akor nem olyan fontos a folyamatos munkaviszony



2020. jún. 7. 20:04
 1/2 anonim ***** válasza:
51%

Nem. 25ev utan csak a havi atlagkereseted 63%, 40ev utan 80% 50ev utan 100%jar.


Ha ugy döntesz hogy kb 45 50evesen meg lebecolsz 20 25evet, mert addigra legalabb 70 lesz a nyugdijkorhatar, olyan keves nyugdijad lesz hogy kb semmire sem lesz eleg. Foleg hogy az inflacio arra a 20evre nyugodtan lesz 100%. Szoval az az osszeg legalabb a felet fogja erni mintha ma kapnad.



Lenyeg, 25ev munkaviszonnyal nem szamithatsz jo nyugdijra, ha csak nem allamtitkar vagy.

2020. jún. 8. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A nyugdíjad összegét befolyásolja, hogy hány év szolgálati időd van. Logikusan minél több, annál magasabb lesz a nyugellátásod összege.


Befolyásolja még a munkaviszonyod alatt megszerzett nyugdíjjárulék-köteles jövedelem összege is. Az is minél magasabb volt, annál nagyobb összegű nyugdíjra számíthatsz.


A két feltételnek együtt kell mozognia ahhoz, hogy minél kedvezőbb ellátást kapj. Hiába sok a szolgálati időd, ha alacsony béred volt. Vagy hiába volt magasabb a béred, ha kevés a szolgálati időd.

2020. jún. 8. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!