Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Támogatott dolgozó után...

Támogatott dolgozó után milyen formában kapja a különböző támogatásokat a munkáltató?

Figyelt kérdés

Vegyünk egy példát:

Munkaerőpiaci program keretében a munkáltató támogatást nyert az alkalmazottjára. 9 hónapra.

Összege: 1 039 314 ft (tervezett költség). Gondolom ennyit kap a dolgozó után a munkáltató. Kérdés:

Ezt egy összegben kapja, vagy havi felosztásban?


Továbbiak:

A munkaszerződésben a dolgozó

Bruttó bére, 210.600 ft/ hó.


Elvileg van valamennyi vészhelyzet miatti kedvezmény is, de az lehet, hogy elenyésző.


A kérdésem tehát, hogy a fentebb megadott összegek mellett kb mennyi támogatást kap/kapott a dolgozó után a munkáltató?


2020. jún. 7. 21:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Általában havonta szokták utalni és csak azután, hogy a cég igazolta, higy kifizette a járulékokat és a nettó bért.
2020. jún. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Értem. És ha kb 140-170 ft körül van a nettó bér (ez változó, attól függ, hány órát dolgozik le az alkalmazott) , bruttót azt fentebb leírtam.

Nos, akkor mindennel együtt, amivel számolni kell ilyen esetben, mennyit kaphat tehát havonta a munkáltató?

Legalább egy megközelítő összeget nagyon fontos lenne tudnom. Köszönöm.

2020. jún. 7. 22:24
 3/4 anonim ***** válasza:

Habár nem tudom miért olyan fontos, hogy tudd, megpróbálok segíteni.

Ez igencsak függ a támogatás fajtájától, hogy melyik pályázatot nyertétek el.

Most van ilyen 6+3 hónapos támogatás, az általad említett 9 hónapból csak tippelni tudom, hogy erről lehet szó. Itt maximum 200ezret térítenek dolgozónként, de ebben benne van a nettója és az adók (kivéve a kiva, mert azt nem támogatják). Így sajnos látatlanban nem nagyon lehet mást mondani, csak ennyit tudok sajnos.

2020. jún. 7. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Ismerősöm vendéglátásban dolgozik. A járványhelyzet miatt őt pár hónapra bizonyos indokokkal kivonta a munkából a munkáltató, papíron azonban minden úgy megy tovább, mintha dolgozna ugyan úgy. A jelenlétin 160 óra van beirva, a bérpapírján 170.000 ft körüli fizetés, de kézhez csak 50.000 ft ot kapott megint. A munkáltató egy vállalkozó. Azt mondja, ennyi a támogatás, ennyit tud adni. Tudjuk, hogy nem annyi,biztos, hogy több.

Illető reméli, hogy visszaveszik, de azért ez sem állapot így. Mit lehet ilyen helyzetben tenni?

Úgy emlékszem ginop az a támogatás , vagy "út a munkába", ugy emlékszem, ez volt irva a papirjára.

2020. jún. 8. 08:30

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!