Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Melyik a legjobb "eladós" oldal?

HI_IM_GHOST kérdése:

Melyik a legjobb "eladós" oldal?

Figyelt kérdés

Melyik a legjobb "eladós" oldal? Facebook Marketplace, Vatera, Jófogás stb.

Melyik oldalon mit érdemes eladni? Esetleg valami alternatív oldal?



2020. jún. 8. 20:43
A kérdező szavazást indított:
Vatera
Facebook Mp.
Jófogás
24 szavazat
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Azért írnám inkább a Vakerát, mert az legalább némileg ellenőrzött oldal. Jófogáson akad néhány kókler.
2020. jún. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

1. Vatera

2. FaceBook MarketPlace

3. Jófogás


Viszont különböző kategóriákban.


A Vatera gyakorlatilag az autó és ingatlan kategóriáján kívül egész jó. Ellenőrzött. A legnagyobb magyar magánszemélyek közti aukciós portál. Mondjuk miután betették az elrejthető minimálárat, kissé megutáltam. Ha van egy minimálár, amiért el akarod adni, akkor vagy annyiért rakd fel, vagy hagyd láthatóan!

A FaceBook MarketPlace valamivel rosszabb, értelemszerűen ellenőrizetlen. Én a FB-on mindent kétkedve kezelek, ami nem hagyományos 2002-2010 időszakban ismert közösségi portál funkció. Viszont az egyetlen pont amiben a FaceBook MarketPlace mindennél jobb, az maga a tény, hogy egy közösségi portálon van, a felhasználók sajátok. Az eladónak meg tudod nézni a profilját, nem csak egy aukciós értékelő profilt. Láthatod, hogy milyen stílusú az illető, hol lakik, hogy vélekednek róla a barátai, nem csak a vagy valós vagy nem értékeléseket, hanem valós hozzászólásokat.

A Jófogásnak még pályakezdőként az állás kategóriáját szerettem (bár ott csak komolytalanok hirdetnek, de úgródeszkának jó volt), illetve az bérlet keresőjét, amíg nem vettem saját házat. A többi kategória a jófogáson borzalmas.

2020. jún. 8. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
55%

attól függ, mi alapján a "legjobb".


ahogy az első írja, a vatera például elég jól megszűrik a felhasználókat, szóval biztosan biztonságosabb, mint a másik kettő.


viszont a facebook marketplace-nek az a nagy előnye, hogy azért a többségnek van facebook-ja, így integrált, kényelmes és még ingyenes is.


ha az ember körültekintően próbál üzletelni, akkor a vatera nem nyújt annyival többet, amiért fizetned kelljen.


jófogást okkal nem is említem...néha felteszem oda is, amit hirdetek, még soha nem adtam ott el semmit. csomószor nagyon lassú. volt, hogy kaptam egy privát üzenetet, amiről 4-5 órával később jött az e-mail, hogy nézzem meg...szóval az egy vicc, nem is tudom, miért létezik még.


addig volt ez jó, ameddig az apród.hu-t jópár éve felvásárolták és beolvasztották...

2020. jún. 8. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
57%

Csatlakozom az előttem szólókhoz: maximálisan a Vaterát részesítem előnyben - még ha fizetős is, de az azért egy óriási előny, hogy meg vannak szűrve a felhasználók és nem utolsó sorban biztonságos és időt kímélő.


Jófogásra feltettem egy-két dolgot régebben, de csak az alkudozás, az időrablás ment, hozd ide, tedd félre 2 hétre, de aztán nem jelentkezik, stb. "Öreg vagyok én már bohócnak" :D

Ráadásul eladóként nem tudom, kivel állok szemben, lehet, ma megvesz valamit, holnap meg betör a lakásba (személyes átvétel).

Az előre utalás pl. a Vaterán jól működik, Jófogáson meg jogos, ha félnek előre utalni.


FACE Marketplace...

Igen, nagy előnye, hogy közösségi, de az nem mindig előny, hogy látja valaki a profilt. Ugyanaz, mint a Jófogás: nem tudod, kivel állsz szemben - a profil lehet hamis is (amit még nem szűrt ki a Face)

Sajnos a Facén szintén mindenféle emberek megfordulnak, vagyok olyan csoportban, ahol, mint a hiénák, rávetődnek egy-egy dologra és megpróbálják leszólni, rossz állapotú, nem ér semmit - hogy olcsón hozzájussanak és bizony, lejáratástól, fenyegetéstől sem riadnak vissza.

2020. jún. 9. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

A Facebook Marketplace...

Nos, én ennyi rakás idióta vásárló jelöltet még életemben nem láttam sehol mint akik ott irogatnak... És még szépen fejeztem ki magam!

Eddig pár hirdetést adtunk fel de azthiszem itt a vége, eszküszöm a sarkon hamarabb eladnák bármit...


Hol is kezdjem?

Eddig a " kedves vásárló jelöltek" közül 6-an azaz hatan nem jöttek el a korábban telefonom előre megbeszélt / egyeztetett helyen és időpontban. Magyarán átvertek.

Olyan R*hadék is akadt aki a megbeszélt időpontban nem jelent meg a telefont nem vette fel hiába lett hívva mégis merre van? Otthon várt egy Facebook üzenet, hogy "bocsi de az úr nagyon furcsa alak volt így inkább nem mentem oda"

Mi van?! Családtagomról beszélünk, teljesen átlagos kinézetű, és fényes nappal a keleti pályaudvarnál várta épp a nőt.

Azután akadt olyan aki engem kétszer is átvert. Egyszer nem jelent meg majd kimagyarázta hogy kisgyereke van és épp elfogyott a tea a cumisüvegből nem tudott telefonálni bla bla bla... Mivel nő vagyok sajnos naiv és megsajnáltam erre mi történt? A második találkozóra sem jött el! Duplán átvert!

Azután... Vannak az olyanok akikkel simán megy minden telefonszámot leírom akkor egyeztessünk személyes találkozóra telefonon időpontot azért mégiscsak ne üzenetben tárgyaljunk le... Telefonszámot megadom. Majd néma csend! Eltűnnek mint szamár a ködben!

Nem tudnak telefonálni vagy mi a szösz?!

Én nem megyek el úgy személyesen átadni valamit hogy ne cseréljük telefon számot...

Menjek el a XV kerületből a Széll Kálmán térre de Ő bas*ik felhívni? Bocs ez lenne a minimum... Szóval...

Rengeteg a szélhámos "vevő", nagyjából a 99% szórakozik.

Ha valaki tényleg felhív telefonon és tényleg megjelenik a személyes találkozón és megveszi a terméket az EGY CSODA!!!

Meghirdetek egy fekete színű valamit, körülbelül csevegünk fél órája erre közli velem bocsi de ő nem kéri mert fehéret keres! Mi? Akkor mi a ****** írsz egy fekete színű eladó termékre?

Kommunikálni nem tudnak, sem köszönni az automatikus szöveget küldik, 10-ből 10 üzenetre visszaírom Szia! Igen, megvan még.

"Ez még elérhető?" Ez a tipikus automata üzenet na ettől falra mászok... Miután válaszoltam 10-ből 10 semmit se ír vissza, eltűnnek.

Én nem értem. Unatkozó emberek társasága, akik szórakoznak mások idejével, pénzével, energiájával... Ezen a Facebook Marketplace-en a legalja van a vásárlói jelölteknek... A társadalom legalja. Például:

Odajön full részegen a személyes találkozóra a pasi majd közli Ő nem engedi meg a feleségének hogy megvegye azt a valamit? Hát akkor miért kérték és hívtak oda?! Beszéltek volna meg otthon... Átvertek.

Szóval könyvet írhatnák erről.

Undorító a 99% én nem értem ott csak ilyen válogatott hül*ék vannak szó szerint. Belépek és úgy hidje el mindenki a 20 beérkezett üzenetek közül maximum 1 visszaír valami sablon szöveget. Ez a statisztika! Azért sikeres eladást kívánok másoknak! Én nem használom már mert belépek oda és megfájdul a fejem mire elolvasom a 20 üzenetet. Csak magam idegesítem. Nem ajánlom.

2020. jún. 21. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Pontosan, ahogy 5-ös írta: se a Jófogáson, se a Facebook Marketplevén NINCSENEK SZŰRVE a vevők, bárki szórakozhat, ígérgethet, csak az ember idejét rabolják meg idegeskedés van vele.
2020. jún. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Idegeskedés? Az nem kifejezés...

Még egyetlen egy hirdetésem van a Facebook Marketplace -en,

Jelenleg is délután fél 1 óta írogatok valakivel most van 17:58, de még mindig nem jutott el odáig hogy felhívjon telefonon keresztül, pedig már háromszor írtam neki a továbbiakat ott tudjuk megbeszélni. Délután 12:30 óta szórakozik velem. Mindjárt 18:00 óra! Ez is csak egy szokásos unatkozó, hitegető lesz. Már megint fáj a fejem. Én nem értem az embereket ez mire jó?!

2020. jún. 22. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
84%
Na ezért van az, hogy a Marketplace-en ha lehet, akkor csak postázok, méghozzá előreutalással. Szerencsére azért 10-ből 7 vevőnek ezzel nincs problémája. De ha személyes átvételt szeretne, akkor eljöhet a lakcímemre, mindig van itthon valaki és nem dekkolok így sehol esetleg feleslegesen. Felcsenget, lemegyek a lépcsőház elé. Persze így is többször van, hogy soha többé nem hallok az illető felöl, de ha nem jelenik meg, nem ír, akkor látványosan kilépek a beszélgetésből és eladom másnak a cuccot. Van sajnos sok barnabőrű "vevő", azokkal viszont ritkán van üzlet. Nem utalnak, viszont személyesen meg én nem szeretnék velük találkozni.
2020. jún. 25. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Helló!

Jelentem újra átvert a "kedves vevő " a Facebook Marketplac-en.


(Nem volt "idén barnult" csak megjegyzem, volt aki írta rossz tapasztalatok vannak velük is.)


Egy teljesen intelligensnek tűnő hölgy ( nem volt helyesírási hiba, stb...)

aki utánvéttel kérte a terméket, miután a személyes átvétel nem volt jó neki több helyszínen sem! Ráadásul a munkahelyi címére kérte. Megbeszéltük, elpostáztam, kifizettem a 2000 Ft. Feladási díjat és nem vette át üzenetekre nem válaszol... Addig válaszolt az üzenetekre amíg el nem küldtem az utánvétes csomagot... Most hogy vissza kapjam a csomagot az plusz 1000 Ft lesz, ergo 3000 Ft kárt okozott nekem alaphangon és teljes világossá vált hogy szimpla átverés az egész. Direkt csinálta tuti. Ennyit erről. Soha többet.

2020. júl. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Gátlástalanul átvernek az emberek. Még az sem érdekli hogy a munkahelye címére kérte, neve, telefonszáma, profilképe ott van, adatlapja stb... Nincsen szégyen éreztük!!!

3000 Forint kárt okozott nekem a ,,kedves,, vevő az át nem vett utánvétes csomaggal, és csak addig kommunikált amíg feladtam a csomagot. Amint elküldtem a csomagot, megszűnt a kommunikáció részéről.

2020. júl. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!