Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Dolgozóként ez a részvényvásár...

Dolgozóként ez a részvényvásárlás jogi szabálysértésnek minősül?

Figyelt kérdés
Sziasztok, a járvány alatt rendkívül leesett a cég részvényárfolyama (Pest megyei multi) pár kollegával beszélgettünk róla, én pedig kaptam az alkalmon és egy appon keresztül vásároltam 70 Eur értékben értékpapírokat a cégben. Viszonylag rövid idő alatt meg is váltam tőlük, + 35 Eur körül, így utólag felmerült bennem a kérdés, hogy ezzel esetleg nem-e sérthettem meg valami adózási/jogi szabályt, illetve ez mennyire számít etikátlan lépésnek? KIegészítő infóként megemlíteném, hogy a legtöbben munkaerőközvetítőn keresztül dolgozunk a vállalatnál, nem úgymond "direkt" munkatársként. Kis értékről van szó, azonban a kérdés foglalkoztat így ezért kérném segítségetek! :)

2020. jún. 8. 21:41
 1/1 anonim ***** válasza:
Dehogy. Egyrészt nagyon kis összegről van szó, másrészt az insider trading szabályozások kábé csak az igazgatótanácsra meg 10%-nál nagyobb részvénytulajokra vonatkoznak, kiegészítve azzal a pár emberrel, akiknek rajtuk kívül még nagyon bizalmas információkhoz lehet hozzáférése.
2020. jún. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!