Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Nagyon magas vámot kell...

Nagyon magas vámot kell fizetnem a külföldről érkezett csomagomra és nem tudtam róla, mit tegyek? (részletek lent)

Figyelt kérdés
Már többször rendeltem külföldről csomagot, most drágábban (kb. 70 ezer forint értékben) de semmi különös nincs benne, kb. másfél kiló a csomag, még sosem kellett vámot fizetnem és nem tudom mi alapján szabják ezt ki. 30 ezer forintot kéne még ráfizetnem. Amikor kiküldték a levelet, azt jelöltem be, hogy a posta intézze a vámkezelést. Természetesen be fogok menni a postára megkérdezni, hogy mit lehet tenni de hátha valakinek van tapasztalata... (papír van benne és kézműves bőr termékek).

2020. jún. 11. 14:25
 1/9 A kérdező kommentje:
*A csomagot Etsy-ről rendeltem és az eladó egy szóval sem mondta, hogy lesz rajta vám, nem tudom, hogy ő tudta-e (most írok neki is). Már régebben is rendeltem tőle bár nem ilyen drágán, és sosem volt ilyen probléma.
2020. jún. 11. 14:26
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Az eladó honnan kéne tudja a magyar jogszabályokat???

Amúgy vám s legkisebb tétel, az áfa és a vámkezelés költsége a nagyobb rész.


Honnan rendelted?

2020. jún. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Az eladónak ehhez semmi köze - ezt neked kell tudnod, ha árut importálsz az országban...


Amit fizetned kell majd:

27% ÁFA

kb. 5000 ft vámügyintézés

VÁM-ot csak bizonyos esetekben kell majd fizetened és az csak pár %


Azt lehet tenni, hogy kifizeted az adót. Mégis, mi mást szeretnél tenni?

2020. jún. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Etsy-ről rendeltem, ahogyan azt említettem. És nem kell erőszakosnak lenni (elnézést ha nem vagy az, csak kicsit ez jött le abból ahogyan írsz) egyáltalán nem hibáztatom az eladót, mint mondtam, nincs tapasztalatom a vám díjakkal, ezért írtam ki a kérdést. Természetesen ki is fogom fizetni ha nincsen más lehetőség. :)

Csak mivel több lehetőséget is felkínáltak a vámkezelésre, ezért gondoltam, lehet én rontottam el valamit, s azért kell ennyi pénzt kifizetni.

Köszi a válaszokat! Hamarosan bemegyek a postára és személyesen is megkérdezem/kifizetem az összeget.

2020. jún. 11. 14:41
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A vám a termék vámtarifaszámától függ. Azon nem nagyon tudsz változtatni. Ritka nagyon ha félretarifálják az árut. De a számlán rajta kellene legyen a vámtarifaszám, ahogy a vámkezelési megbízáson is. Azt megnézheted, hogy az megfelel-e a valóságnak, ha nem akkor jelezheted, hogy mi a helyes. Ha kukacosak, akkor azt mondják, hogy szerezz másik számlát a feladótól.
2020. jún. 11. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Melyik ORSZÁGBÓL rendeltél? Az lényegtelen, hogy melyik oldalról
2020. jún. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ja ne haragudj, félreértettem. Kínából érkezett a csomag.
2020. jún. 11. 15:21
 8/9 A kérdező kommentje:

Közben megkérdeztem egy ismerősömet akivel már megtörtént ez, és azt mondta, ha kapok levelet (én is kaptam) akkor már nem lehet mit tenni, mert átnézik, de ajándékként lehetett volna fogadni a csomagot a feladótól, és akkor másképp intézik.

Köszönöm a válaszokat, holnap bemegyek a Posta hivatalba és kifizetem a csomagot. :)

2020. jún. 11. 15:33
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen jogosan vámolják a csomagodat. És nem, nem lehetett volna megúszni, mint ajándék. Nem hülyék a vámosok
2020. jún. 11. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!