Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Póker nyeremények, adózás?

Póker nyeremények, adózás?

Figyelt kérdés

Sziasztok hobbi szinten el szeretnék kezdeni belépni pokerstarsba és termekben kissebb összegekben pókerezni.

A helyzet az hogy most így komolyan utánaolvasgattam és sokan azt írják hogy kell adózni, sokan meg hogy nem

Most valaki elmagyarázná hogy jelen pillanatban hogyan működik ez az egész?

Mert olyat is hallottam hogy csak külföldi weboldalakra kell de szerintem nincs is hazai magyar pókeroldal



2020. jún. 12. 08:51
 1/10 anonim ***** válasza:
54%
Akkor offshore szla és paypalon, vagy transferwise, revolut, tiszta euró felvétele külföldön itthon meg eladod közép áron.
2020. jún. 12. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Oké ez is megoldás hallottam már ezekről de ez 100%ban legál?
2020. jún. 12. 09:03
 3/10 anonim ***** válasza:
69%

Hát nem teljesen legál a fent leírt módszer, ráadásul van is buktató benne rendesen. A törvény szerint hivatalosan kell adózni utána, mivel összevont adóalapba tartozó jövedelmed keletkezik (önálló tevékenység). De van lehetőséged az adóalapot csökkenteni kétféle költségelszámolási móddal is: 1) 10%-os költséghányad; 2) tételes költségelszámolás. Negyedévente kell megállapítanod a jövedelmedet, és jelenleg ennek a jövedelemnek a 85%-nak kell befizetned a 15% szja és 17,5% szocho vonzatát (ez csökken júli 1-től). Az éves személyi jövedelmeadó bevallásodban pedig be kell ezt vallanod.

Hivatalosan így kellene működnie, de a valóság természetesen mást mutat :)

2020. jún. 12. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ez szűkre zóna. Azaz engedett, köztudott, szabálytalan és szabályos egyszerre.

Ez így működik. Úgy, ahogy a magyar állam is. :D

2020. jún. 12. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
3as jókat írt!
2020. jún. 12. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem is értem a lepontozást. Aki nem hiszi, annak szívesen megmutatom a hivatalos nav állásfoglalást erről :)
2020. jún. 12. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Rendben köszi a válaszokat hát sajna van adó de a szabály az szabály:D
2020. jún. 12. 14:06
 8/10 anonim ***** válasza:

Eloszor is nyerj. Nehogy azt hidd hogy ez olyan könnyű. Regisztralsz es agyon szopatsz mindenkit. Jó is lenne.


Ha meg csak most tanulsz pokerezni akkor nagyon sok penzed fog ramenni hogy egy normalis szintre eljuss. Rovidtavon, egy egy leosztasban, versenyen lehetsz szerencses, de hosszutavon ha nem vagy eleg jo veged.



Ha nyersz, nehany 10dollar, esetleg 1-200dollar a kutyat nem erdekli. Ha befizetsz kártyával gond nelkul lekerheted a szamladra. Senkit nem erdekel.


Ha mar havi tobb ezer dollarrol beszelunk vagy 5-6szamjegyu nyeremenyrop dollarban, az mas teszta. Az ilyen scoreoknak hirerteke van, ott mar nem uszod meg az adozast.

2020. jún. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Még gyakorlok nyílván, nem fogok fejjel nekirontani, tisztában vagyok vele hogy ez már nem olyan tészta.

Nem hiszem hogy olyan összegeket szereznék úgyhogy meglátom:w

2020. jún. 12. 20:18
 10/10 anonim ***** válasza:
Bankrollmanagment!!!
2020. jún. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!