Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit érdemes tudni az ingatlank...

Mit érdemes tudni az ingatlanközvetítői szakmáról?

Figyelt kérdés

Olvasgattam különböző platformokon ezt azt, de azért kívácsi lennék.

Milyen végzettség kell hozzá?

Mi nem árt, ha jól megy? (Pl: informatika, matematika)

Havonta/évente kb mennyit keres egy ingatlanközvetítő?

Így összességében mit lehet tudni róla?



2020. jún. 12. 23:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Érettségi + ingatlanos tanfolyam.
2020. jún. 12. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
ahhoz nem kell sok, hogy az eladó ingatlant feltöltsd 1-2 már meglévő hirdetési oldalra.
2020. jún. 13. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

2.-nak.


Ez sok esetben nem csak ennyi.

2020. jún. 13. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
udvarias, agilis, megjelenés, (haj, öltözet, cipő, kocsi) ápoltság, tárgyalóképesség, Ezek az alapok. Ez egy szakma!
2020. jún. 14. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
79%
Jófogást, startaprót és a hirdetőrobotokat kell tudni kezelni, meg elvileg kell valami OKJ gyorstalpaló is, de nem veszik komolyan. Vagy feketén nyomod, vagy 4 órára bejelentve "adminisztratív munkakörben". Nem hátrány ha tudsz írni, olvasni, de nem alapkövetelmény. Egyébként a kezdők 90 %-a eltűnik a színről 3 hónapon belül. A maradék 10 % nagy része mellékesbe nyomja főállás mellett, néha mázlija van és pont az ő hirdetését nyitják meg a jófogáson, felhívják, megveszik az ingatlant. Nagy átlagban keres havi 100 ezret. Aki főállású hirdetéskezelő és nem analfabéta (nagyon ritka), az nagyjából keres annyit, hogy a költségek levonása után marad havi 200-300 ezer Ft a bukszában. És végül van egy szűk réteg, az ún. piócák, akik rátapadnak minden rokonra, ismerősre, ismerősök ismerőseire és azok ismerőseire is - hasonlóan az amway ügynökökhöz - nekik összejöhet ennek a háromszorosa is. De erre születni kell, ha nem veszi be a gyomrod, akkor legfeljebb az előző (havi 200-300 ezres) kategóriában rúghatsz labdába.
2020. jún. 15. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Még annyit elfelejtettem leírni, hogy ez Bp-re vonatkozik, vidéken nem tudom mi a helyzet, hány hirdetéskezelő droid jut az összes eladó ingatlanra. Ugye nem mindegy az sem, hogy milyen értékű ingatlanok forognak az adott környéken.
2020. jún. 15. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
5/6 Igen én is osztom ezt a vélemémyt, talán a bevételt boncolnám..mert sokan belefognak..és semmivel távoznak. Én szebben fogalmaztam volna.. de a pióca az tetszik, szinezném a buta szóval..buta pióca
2020. jún. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!