Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni ha nem tudom...

Mit lehet tenni ha nem tudom felvenni a kapcsolatot egy eladóval?

Figyelt kérdés

Rendeltem j0fog@sról. Feladta az eladó a csomagot, kifizettem... De a csomag nem érkezett meg.

Jeleztem a problémát a postán és szükség lenne a feladásnál használt kódra. Az eladó nem adott meg elérhetőséget, és a j0fog@son hiába írok, nem elérhető. A hirdetése még fent van, de hamarosan lejár. Tudok adatokat az eladóról.

Mit lehet tenni? Kihez fordulhatok, hogy elérjem?



2020. jún. 24. 22:15
 1/8 anonim ***** válasza:
24%
Rendőrséghez, ám bottal ütheted a nyomát. Tanulópénznek jóvolt azért, nem?
2020. jún. 25. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Elsősorban a Jófogásnak.

Megoldást ne várj tőlük, de mindenképpen jelezni kell feléjük, mert ha többen jelzitek, akár ki is tilthatják.


Sajnos sok az átverés ott, mert ELLENŐRZÉS NÉLKÜLI ELADÓK - és vevők - VANNAK.

Ezért is van kiírva az oldalukra (legalábbis régen ki volt) hogy soha ne utalj előre! Nem biztonságos ilyen oldalon vásárolni.


Ezért kell olyan oldalon vásárolni, ahol értékeléssel rendelkeznek az eladók - ott már az értékelésből is látod, hogy "kivel állsz szemben", ezenkívül még olyan is van, pl. a Vateránál, hogy Biztonságos Vásárlás Program - ilyenkor - bizonyos lépések után - megtérítik a károdat!


Amúgy mennyi pénzről van szó, mit vettél?

2020. jún. 25. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A csomagot feladta, csak valószínű elkeveredett a postán, de mivel nem tudok kapcsolatba lépni vele a feladásná kapott kódot nem tudom elkérni, a postán pedig nem tudnak keresni, csak az alapján.
2020. jún. 25. 10:07
 4/8 A kérdező kommentje:

20e ft. A lányomnak játékokat.. legó, plüss meg babák ..stb

(Nagy és nehéz csomag lett a végén)

2020. jún. 25. 10:10
 5/8 anonim ***** válasza:

Mióta nem tudod elérni az eladót? Telefonszáma megvan?

Vagy csak a Jófogáson keresztül értekeztetek?

2020. jún. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Csak a jófogáson keresztül. A csomagot május végén adta fel és azután még 1 hétig írtunk...
2020. jún. 25. 15:34
 7/8 anonim ***** válasza:

Atya gatya, annak már rég meg kellett volna érkeznie...

Hát, akkor lehet, hogy tényleg át lettél verve...

Először írj a Jófogásnak, hátha Ők fel tudják vele venni a kapcsolatot.

Ha Ők nem intézkednek, akkor ÍRÁSBAN SZÓLÍTSD FEL az eladót, hogy 2 napon belül írja meg a csomagkövetés számát, amennyiben nem teszi meg, fel fogod jelenteni a rendőrségen.

Ha se a Jófogásnál, se az eladónál nem jártál sikerrel, akkor pedig tényleg jelentsd fel, de csakis akkor, ha ezeket az utakat végigjártad.

Ugyanis előfordulhat, hogy megbetegedett, egyszer nekem egy vevő tűnt el, mert kiderült, hogy terhes és előbb szült, mint ki volt írva, stb. Szóval nem lehet tudni, mi van a másik féllel, de azért járj utána a dolognak.

2020. jún. 25. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! A tanácsod szerint cselekszem. Én sem a legrosszabbra gondolok, de nem zárom ki.
2020. jún. 25. 18:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!